Figury symetryczne – kwiaty – łatwe rysunki symetryczne

Symetryczne rysowanie to kolejne ćwiczenie, którego zadaniem jest rozwijanie spostrzegawczości, koncentracji, oraz koordynacji wzrokowo ruchowej. Rysować możemy proste figury geometryczne, bądź łatwe rysunki, które swym kształtem przypominają nam coś rzeczywistego.

Tak właśnie na naszych kartach pracy pojawiły się rysunki prostych geometrycznych kwiatów, zawierające pojedyncze osie symetrii. Poziome lub pionowe. W pliku PDF znajdziecie dwie wersje tej kwiatowej karty pracy dla dzieci, oraz stronę z rozwiązaniem zadania. W obu wersjach znajdziecie jednak ramki do rysowania symetrycznego po prawej stronie osi symetrii, po lewej, na górze i na dole. Dzięki temu ćwiczenie jest pełniejsze.

Symetria dla dzieci – narysuj rysunki symetryczne

Pracę z symetrycznym rysowaniem może ułatwić małe lusterko, które będzie można przyłożyć do osi symetrii rysunku. Odpowiednio je ustawiając możecie zobaczyć wraz z dzieckiem efekt finalny pracy.

Jeśli macie problem z drukowaniem w kolorze, możecie skorzystać z wersji czarno-białej pliku PDF, a raczej w odcieniach szarości.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

One Thought to “Figury symetryczne – kwiaty – łatwe rysunki symetryczne”

  1. Agata

    dziękuję za te podpowiedzi jak rysować rysunki symetryczne

Leave a Comment