Figury symetryczne – łatwe rysunki symetryczne w.1

Dzisiejsze ćwiczenie to proste wprowadzenie do symetrycznego rysowania. Karta pracy zawiera proste figury, każda z jedną linią symetrii.

Zastosowałam tu stopniowanie trudności – każda kolejna ramka jest nieco trudniejsza od poprzedniej. Pierwszy rząd zawiera jedynie linie proste. Kolejne ramki zawierają również przekątne kwadratów, a ostatnia – przekątne prostokątów – najtrudniejsze do rysowania.

W wykonaniu zadania pomocne może okazać się lusterko. Po przyłożeniu go do osi symetrii dziecko od razu może zobaczyć, jak powinien wyglądać końcowy rysunek, oglądając odbicie lustrzane wydrukowanego obrazka.

Symetria dla dzieci – dorysuj figury symetryczne

Symetryczne rysowanie to kolejne ćwiczenie, którego zadaniem jest rozwijanie spostrzegawczości, koncentracji, oraz koordynacji wzrokowo ruchowej.

Dzisiejsze zadania dla dzieci zawierają jedynie pionowe osie symetrii. Na ogół najłatwiejsze do rozpoznania i zrozumienia.

Możecie skorzystać z dwóch wersji zadania. Na jednej dzieci rysują kształty po prawej stronie osi symetrii, na drugiej – po lewej. Dwie wersje mogą być pomocne przy pracy z dziećmi praworęcznymi i leworęcznymi.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment