Dziurkacz ozdobny z motywem gwiazdy /Crelando, Lidl/

Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia niedawno w Lidlu pojawiły się ciekawe artykuły plastyczne dla dzieci i dorosłych. Wybór był spory, a ze względu na moje zainteresowania, od wielu rzeczy nie mogłam oderwać oczu. Między innymi pojawiły się również dziurkacze ozdobne do precyzyjnego wycinania motywów: z gwiazdą, motylem i sercem. W taki właśnie sposób w naszym domu pojawił się pierwszy dziurkacz dekoracyjny.

Dziurkacz ozdobny z motywem gwiazdy - ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione

Dziurkacz ozdobny z motywem gwiazdy - ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione
Dziurkacz ozdobny z motywem gwiazdy

Ze względu na porę roku, zdecydowaliśmy się na dziurkacz dekoracyjny z tematycznym motywem gwiazdki. Nie mam porównania, jeśli chodzi o tego typu urządzenia, ale wycięty motyw jest na prawdę ładny i dość dokładny.

Problemem może okazać się jednak jego wycinanie, w które trzeba włożyć sporo siły. Młodzież w wieku szkolnym da sobie radę, jednak nie każde dziecko w wieku przedszkolnym sobie poradzi.

Dziurkacza można użyć do wycinania w różnych materiałach, ale musi być to przynajmniej papier ksero, czy kolorowy. W gazecie codziennej nie wytnie się gwiazdki tym dziurkaczem. Podobnie w tekturce. Mimo wszystko asortyment i tak pozostaje spory.

Zastosowanie dziurkaczy ozdobnych

pomysłów na wykorzystanie tego typu dziurkaczy jest wiele. Ich największa obecnie rola to zastosowanie w obrębie scrapbookingu, czyli projektowaniu kartek. Dla nas jest to jednak odpowiedź na pytanie jak zrobić dekoracje świąteczne.

Dziurkacz ozdobny z motywem gwiazdy - ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione

Dziurkacz ozdobny z motywem gwiazdy – ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione

Powyżej znajdziecie ilustrację wykorzystania wyciętych gwiazdek do ozdabiania przedmiotów. Ponieważ motyw jest ażurowy, nie wykorzystaliśmy tu taśmy klejącej, lecz klej szkolny. Do zdjęcia takich ozdób z doniczek, czy też mebli, wystarczy gąbka, woda i płyn do mycia naczyń.

Innym pomysłem jest łańcuch bożonarodzeniowy.

Leave a Comment