Dzień otwartych drzwi – warsztaty plastyczne dla dzieci w przedszkolu

Dzieciaki od jakiegoś czasu uczęszczają do pobliskiego przedszkola. Jest to placówka publiczna, którą sobie bardzo chwalę. Wśród wielu pomysłów wprowadzonych przez personel przedszkola są piątkowe warsztaty plastyczne dla dzieci: Dzień otwartych drzwi. Maraton biegania po przedszkolu i tworzenia najróżniejszych prac we wszystkich salach 😉

Zajęcia plastyczne dla dzieci w przedszkolu - 'Dzień otwartych drzwi - Wiosna' - kurczaki z papieru

Zajęcia plastyczne dla dzieci w przedszkolu – 'Dzień otwartych drzwi – Wiosna 2015′ – kurczaki z papieru

Dlaczego piszę o tych warsztatach? Doceniam inicjatywę. Na co dzień dzieci wykonują przeróżne prace plastyczne w swoich grupach, rozwijając swoją motorykę i wyobraźnię. Możliwość działania na 'obcym’ poniekąd terenie innych grup przedszkolnych, w innych salach, pozwala dzieciom dodatkowo się otworzyć na prace w innym gronie. Uczy integracji.

Jak dla mnie? Ekstra. Nasze dzieciaki są dość otwarte. Czasem nawet za bardzo, więc w pełni korzystają z możliwości rozwijania kreatywności. Z drugiej strony myślę, że tego typu zabawy mogą docenić szczególnie rodzice dzieci wycofanych i wstydliwych.

Zajęcia plastyczne dla dzieci w przedszkolu - 'Dzień otwartych drzwi - Wiosna' - bocian z papieru

'Dzień otwartych drzwi – Wiosna 2015′ – bocian z papieru, talerzyka i rolki

Nasze dzieciaki uwielbiają te warsztaty plastyczne. Nie mogę zapomnieć zawiedzionej miny córeczki, gdy z powodu choroby tylko jej brat mógł wziąć udział w kolejnych warsztatach.

Czasem zdarzają nam się również takie dni, że nikomu nie chce się wstać z łóżka, by pójść do przedszkola, czy do pracy. Za oknem wieje, albo szaleje ulewa, a w łóżeczku jest tak cieplutko.

Wszystko to staje się mało istotne, gdy tylko przypomnę dzieciom o przedszkolnym planie na ten konkretny dzień. Wyskakują z łóżek szybciej niż można by było to sobie wyobrazić. Porównywalnie chyba tylko z planowanym wyjazdem na wycieczkę do dinopaku.

Zajęcia plastyczne dla dzieci w przedszkolu - 'Dzień otwartych drzwi - Wiosna' - ozdoby z papieru

Ozdoby z papieru – 'Dzień otwartych drzwi – Wiosna 2015′

Leave a Comment