Dzielenie pisemne bez reszty – liczba 2-cyfrowa przez 1-cyfrową [1], w pomocniczych kratkach

Publikacja, którą macie właśnie przed sobą, to karta pracy dla dzieci przydatna do nauki dzielenia pisemnego bez reszty. Pierwsza wersja ćwiczenia z dzielenia liczby dwucyfrowej przez jednocyfrową.

Do przygotowania tej serii zadań matematycznych stosuję dużą czcionkę oraz pomocnicze kratki. Każda pusta kratka powinna zostać uzupełniona jedną cyfrą. Jest to ułatwienie między innymi dla dzieci mających problemy między innymi w obszarze dysleksji.

W zależności od potrzeb, możecie skorzystać z pliku PDF zawierającego jedynie zadanie dla ucznia, bądź z wersji dla rodziców i nauczycieli. W drugim pliku znajdziecie przede wszystkim zadanie dla dziecka, ale i rozwiązanie zadania umieszczone na kolejnej stronie.

Dzielenie pisemne do druku

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment