Dynie Halloween – szablon do wycinania, kolorowanka

O Halloween od kilku dobrych lat w Polsce jest głośno. Dzięki komercyjnemu podejściu do tego święta, z czasem będzie jeszcze głośniej. My jednak nie traktujemy tego dnia jako swego rodzaju święta zmarłych, lecz bardziej jako zabawę karnawałową. Prawdziwe Święto Zmarłych będzie zawsze pierwszego listopada.

Halloween to dla nas kolejny temat do zabaw plastycznych, takich jak kolorowanie, wycinanie czy klejenie. Dlatego przygotowałam kilka szablonów dyń z powycinanymi twarzami, które mogą posłużyć jako kolorowanki i jednocześnie szablony do wycinania. Świetny sposób na ćwiczenie zdolności manualnych dzieci. Ale tak jak każda praca plastyczna, Halloweenowe dynie to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Przecież pomysłów na wykorzystanie takich kolorowanek może być wiele, od zawieszek, po dekoracje kartek i dzienników. W osobnym wpisie możecie zobaczyć jak zrobiliśmy takie proste wiszące dekoracje Halloweenowe.

Pierwszy szablon zawiera cztery mniejsze dynie na jednej stronie, a na drugiej stronie te same dynie bez twarzy. Można je pokolorować, a następnie wyciąć, tworząc dekoracje przód-tył. Dwa pozostałe szablony pokazują te same dynie w większym formacie, po dwie na stronie, co daje więcej miejsca na kreatywne ozdabianie.

Wspólne kolorowanie i wycinanie to także świetna okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie, ciesząc się zabawą i kreatywnością. Przecież takie zabawy mogą być właśnie alternatywą dla wspólnych spacerów, szczególnie, jeśli pogoda akurat nie dopisuje. My właśnie tak je traktujemy. Wy również możecie.

Wydrukujcie te szablony, chwyćcie za kredki, nożyczki i klej, i stwórzcie razem niesamowite halloweenowe dekoracje. Niech ten czas będzie pełen radości, śmiechu i twórczej zabawy!

Halloweenowe kolorowanki i szablony do wydruku

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

One Thought to “Dynie Halloween – szablon do wycinania, kolorowanka”

  1. Babcia

    Każda okazja jest dobra ,żeby się pobawić:)

Leave a Comment