Dyktando graficzne kodowane strzałkami – choinka – odkoduj obrazek

Wyczekując chwili, gdy w końcu nadejdzie czas na ubranie choinki, pobawimy się w podchody 😉 Podchody na kartce. Podążając za kierunkiem wyznaczonym przez kod strzałkowy, tworzymy obrazek. Tym razem będzie to właśnie choinka.

Dyktanda graficzne strzałkowe to nieco łatwiejsza forma dyktand, które mogą wykonywać młodsze dzieci. Podobnie jak inne tego typu zadania, pozwalają szybciej opanować odczytywanie schematów.

Choinka na Boże Narodzenie jako dyktando graficzne, strzałki, nauka kodowania i programowanie dla dzieci - karty pracy do wydruku na zimę

Choinka jako dyktando graficzne dla dzieci

Dzisiejsze dyktando graficzne znajdziecie w dwóch formach. Jedno do wydruku na kolorowych kratkach, drugie w odcieniach szarości.

Odkoduj ukryty obrazek
dyktando graficzne do wydrukowania

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – czytanie,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanej sikorki.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment