Dyktando graficzne – duch – połącz punkty i odkoduj obrazek

Strachy na Lachy i duszki do poduszki. W ramach zbliżającego się Halloween, oraz nieco odleglejszego karnawału, publikujemy dziś nowe dyktando graficzne.

Zatem, oto DUCH.

A nawet całkiem mały duszek.

Osobiście, raczej nie obchodzimy Halloween, choć dzieci bardzo by tego chciały. Dla nich to tylko kolejny, ciekawy pretekst do przebieranek i zabawy. Ja jednak wolę ograniczyć się do wycinania dyń i ewentualnych prac plastycznych. Duszki i pajączki są całkiem fajnym motywem do takich prac 😉

Odkoduj ukryty obrazek
dyktando graficzne do wydrukowania

Zadaniem dzieci jest połączenie pary zakodowanych punktów linią prostą. Linie te mogą przebiegać poziomo, pionowo, a także ukośnie, pod różnymi kątami. Kod w tym zadaniu jest nieuporządkowany. Jest to wersja trudniejsza, niż kod uporządkowany, ale i ciekawsza. Dość długo dzieci zastanawiają się, co znajdą na obrazku, wymyślając niesamowite rozwiązania 😉

W pliku pdf znajdziecie pustą kartę do wypełnienia dla dzieci, oraz kartę z rozwiązaniem w kolorze.

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • rysowanie obrazka według podanego kodu – czytanie,
  • rysowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego rozwiązania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment