Dodawanie w zakresie 10 – karty pracy dla dzieci

Niedawno otrzymałam od Was prośbę, by umieścić na stronie czystą kartę pracy do ćwiczeń dodawania w zakresie do 10. Taką do samodzielnego wpisywania wybranych działań.

Zamieszczam tu zatem właśnie taką kartę. Można ją wykorzystać jako bazę do ćwiczeń dodawania lub odejmowania do 10. W wersji kolorowej i czarno-białej.

Dodawanie dla dzieci
karta pracy do wydrukowania

W zamyśle, zadanie pierwsze polega na wykonywaniu dodawania. Każdą z dodawanych liczb należy zaznaczyć w bloku kwadracików innym kolorem lub wzorkiem. Dzięki temu dzieci mogą odczytać wynik po prostu licząc kwadraciki.

Nauka dodawania dla dzieci w zakresie 10 - grafy matematyczne - karty pracy

W ten sposób można ćwiczyć proste działania, w których należy obliczyć sumę. Ale i te, w których należy obliczyć składnik sumy, czyli dopełnienie do podanego wyniku.

[dodawanie-odejmowanie]

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment