Dopełnianie do 10 z klockami

W ramach utrwalania tęczowego schematu dopełniania do 10 postanowiłam wykorzystać klocki. Te prawdziwe, oraz specjalnie na tę okazję przygotowane rysunki.

Ćwiczenie to, wraz z innymi podobnymi ćwiczeniami, powinno usprawnić późniejsze operowanie na większych liczbach. Dzięki skojarzeniu przyjaznych par z kolorami tęczy, tworzymy coś na kształt haków pamięciowych. Trochę więcej na ten temat przeczytacie w poprzednim wpisie, do którego link zamieściłam poniżej.

Dopełnianie do 10
Klocki

Dodawanie w zakresie 10 - tęcza i dopełnianie do 10, ćwiczenia z klockami
Tęczowe dopełnianie do 10 przy pomocy klocków – dodawanie w zakresie 10

Tęczowy schemat dopełniania do 10 znajdziecie w poprzednim wpisie.

Obok znajdziecie jeden z pomysłów na rozwiązanie tego zadania. A możliwości jest na prawdę wiele. Każde dziecko może stworzyć swoją własną, niepowtarzalną kompozycję.

[dodawanie-odejmowanie]

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

One Thought to “Dopełnianie do 10 z klockami”

  1. Małgorzata

    Bardzo dziękuję, świetne materiały 🙂

Leave a Comment