Dopełnianie do 10 – ćwiczenia

Dziś mamy trzeci dzień ćwiczeń dopełniania do 10. Wprowadzamy kolejne urozmaicenia do kart pracy dla dzieci. Będzie kolorowy budynek, będzie tęczowa tarcza na kształt darta. Piramida z dodawaniem i matematyczny wąż do rozwikłania.

Trudno mi powiedzieć, które z tych zadań najbardziej podobało się dzieciom, ale do każdego powstały dodatkowe rysunki. Więc nudno nie było.

Kontynuujemy utrwalanie tęczowego schematu dopełniania do 10. Choć na karcie pracy nie ma wzmianki o kolorowaniu według niego tarczy do rzutek i budynku, to w domyśle warto je dzieciom zaproponować. Zrezygnowałam z tej części w tekście, aby więcej osób mogło skorzystać z naszych ćwiczeń.

Dopełnianie do 10

Dodawanie w zakresie 10 - ćwiczenia na dopełnianie do 10
Tęczowe dopełnianie do 10 przy pomocy klocków – dodawanie w zakresie 10

Tęczowy schemat dopełniania do 10 znajdziecie w poprzednim wpisie.

Obok znajdziecie rozwiązanie zadania wraz z zastosowanym schematem kolorystycznym.

Piszcie, jeśli takie ćwiczenia spodobają się Waszym dzieciom. Niektóre pomysły można wykorzystać także z innymi liczbami.

[dodawanie-odejmowanie]

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment