Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 – piramida

Dziś mamy kolejne ćwiczenie dla dzieci dotyczące dodawania i odejmowania w zakresie do 10. Są to piramidy, które bardzo spodobały się naszym dzieciom. Każde dwie sąsiadujące ze sobą cegiełki sumuje się, a wynik wpisuje w cegiełce znajdującej się ponad sumowanymi cegłami. Zabawa prosta, aczkolwiek wciągająca! Ostrzegam!

Piramidę można rozwiązywać również w drugą stronę. Mając podany wynik z górnej cegły, obliczamy brakującą liczbę z dolnej cegły według pytania: ile musimy dodać do 5, aby otrzymać 9? 5+x=9
Choć nie zawsze na tym etapie nauki tak to nazywamy, tak na prawdę mamy do czynienia z odejmowaniem. Ale kto by się tam o nazewnictwo kłócił…

W pliku znajdziecie stronę do wypełnienia dla dziecka, oraz stronę z rozwiązaniem do sprawdzenia na szybko wpisanych liczb.

Dodawanie i odejmowanie dla dzieci
piramida do wydrukowania

Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 - piramida - karty pracy dla dzieci do druku
Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 - piramida - karty pracy dla dzieci do druku

[dodawanie-odejmowanie]

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

3 Thoughts to “Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 – piramida”

  1. Babcia M..

    Super pomoc,,,,dziękuję

  2. Krzysiek

    Bardzo pomocne materiały. Dziękuje

  3. Justyna

    Fantastyczne materiały!!! W obecnych czasach bardzo się przydają dla rodziców, którzy są w domu z dziećmi! Baaardzo dziękujemy!!!

Leave a Comment