Dodawanie i odejmowanie do 20 – krzyżówka

Dziś publikuję kolejny zestaw 30 działań matematycznych w postaci krzyżówki. Wszystkie z zakresu dodawania i odejmowania do 20.

Każde z działań zbudowane jest jedynie z dwóch składników oraz wyniku. Co oznacza, że tą matematyczną krzyżówkę można zaliczyć do grona prostszych.

Duże pola, z 1cm liniaturą, ułatwiają pracę dzieciom od niedawna pracującym nad swoimi umiejętnościami związanymi z pisaniem.

Tego typu krzyżówki tworzę z myślą o kartach pracy dla klasy 1 lub przedszkolaków. Dlatego stosuję w nich duże pola, z miejscem na 1 cm liniaturę w kratkę. Te linie pomocnicze, takie same jak w standardowych zeszytach w kratkę, pomagają w czytelnym pisaniu. Są pomocne szczególnie u dzieci borykających się z zaburzeniami utrudniającymi naukę pisania. Choćby z dysleksją.

W pliku pdf znajdziecie rozwiązanie krzyżówki matematycznej.

Zapraszamy do kombinowania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment