Dodawanie i odejmowanie do 10 – krzyżówka

Przygotowałam dla Was nową krzyżówkę matematyczną. Są to ćwiczenia z dodawania i odejmowania w zakresie do 10.

Tym razem przygotowane zadanie jest całkiem spore. To aż 30 działań. Są to jednak działania proste, składające się tylko z dwóch składników.

Z tego powodu ta krzyżówka matematyczna przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci rozpoczynających naukę. Są to zatem karty pracy dla klasy 1 lub przedszkolaków.

Z myślą o rozpoczętym dopiero etapie nauki pisania, krzyżówka zbudowana jest z dużych kwadratów, w których dzieci mogą pisać 1 cm czcionką.

Ponieważ u coraz większej grupy dzieci diagnozuje się obecnie różnego rodzaju zaburzenia związane z dysleksją, ta karta pracy zawiera linie pomocnicze, ułatwiające pisanie cyferek.

W pliku pdf znajdziecie rozwiązanie krzyżówki matematycznej.

Zapraszamy do kombinowania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment