Dodawanie do 10 w ramkach 10 z dużą czcionką [5]

Jest to piąte z kolei ćwiczenie z dodawania do 10 wykorzystujące ramki 10 do nauki. Tym razem pojawiają się raczej większe liczby niż w poprzednich 4 kartach pracy. Nadal skupiamy się na kolorowaniu kropek i ich liczeniu.

Ćwiczenie to przygotowałam jako ćwiczenie wprowadzające do nauki dodawania dla dzieci. Proste kolorowanie kropek i ich liczenie. Ilość kropek odpowiadającą pierwszej liczbie dzieci kolorują jednym kolorem, natomiast, drugą liczbę przedstawiają drugim kolorem. Następnie liczą wszystkie pokolorowane kropki.

Przygotowałam dwa pliki pdf. W pierwszym z nich znajdziecie zadanie do wykonania dla dzieci, a w drugim zadanie wraz z rozwiązaniem.

Ramki 10 – dodawanie do 10

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment