Dodawanie do 10 – krzyżówka matematyczna [2]

Przygotowałam kolejną zabawę matematyczną dla dzieci, które chciałyby w ciekawy sposób poćwiczyć swoją umiejętność dodawania do 10. Jest to krzyżówka matematyczna, którą możecie wydrukować dzieciom do zabawy.

Krzyżówka, którą macie tu do dyspozycji, należy do prostszej serii, w której wykorzystuję jedynie działania składające się z dwóch składników oraz oczywiście wyniku, czyli sumy dodawania. Działania ułożyłam od lewej do prawej, bądź z góry na dół.

W sumie, zawiera ona dwadzieścia działań matematycznych. Niektóre są możliwe do rozwiązania dopiero po wykonaniu wcześniejszych działań. Potrzebne jest zatem działanie krok po kroku.

Poniżej zamieściłam dla Was dwie wersje pliku pdf z tą krzyżówką matematyczną. Pierwszy plik jest wersją dla uczniów, bez rozwiązania. Możecie z niego korzystać np. w trakcie nauki zdalnej. Drugi plik zawiera zarówno zadanie, jak i rozwiązanie, co jest bardziej przydatne dla rodziców i nauczycieli.

Krzyżówka matematyczna z rozwiązaniem – dodawanie do 10

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment