Dodawanie do 10 – krzyżówka matematyczna [1]

Na tej stronie możecie znaleźć kolejną krzyżówkę matematyczną przygotowaną dla dzieci. Tym razem obejmuje ona dodawanie do 10. Jest pierwszą krzyżówką z serii przygotowaną w oparciu o proste trójczłonowe działania matematyczne, dwa składniki dodawania i jego wynik, czyli suma.

Wszystkie działania matematyczne, które znajdziecie w krzyżówce, ułożone zostały poziomo od lewej do prawej, lub pionowo, z góry na dół. W innych typach krzyżówek matematycznych dla dzieci znajdziecie bardziej skomplikowane układy równań. Jednak i z nimi dzieciaki sobie doskonale radzą.

W tej krzyżówce dzieci znajdą dwadzieścia działań matematycznych do rozwiązania. Aby rozwiązać całe zadanie, działania muszą być wykonywane kolejno, krok po kroku. W ćwiczeniu umieściłam tylko tyle liczb, aby można było wykonać wszystkie działania.

Do dyspozycji macie dwie wersje z krzyżówką matematyczną do druku. W pierwszym pliku pdf znajdziecie ćwiczenie do wykonania dla dzieci, przydatne w czasie nauki zdalnej. W drugim pliku zamieściłam zarówno krzyżówkę, jak i rozwiązanie. Plik bardziej praktyczny w sytuacji, gdy drukujecie ćwiczenie dla dzieci.

Krzyżówka matematyczna z rozwiązaniem – dodawanie do 10

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment