Ta pozycja z zakresu książek o dinozaurach warta jest uwagi przede wszystkim ze względu na realistyczne ilustracje, jakie zostały w niej opublikowane.
To, co nas urzekło w tej książce poświęconej prehistorycznym bestiom to ilustracje i zdjęcia, jakie pojawiły się na jej kartach, oraz pomysł na stylistykę wydania.
Archie Blackwell wraz ze swym zespołem wydał książkę w stylizacji starego dziennika, opatrzonego w ciekawe ryciny, ale i wysokiej rozdzielczości zdjęcia prawdziwych skamieniałości dinozaurów. Niemal można wziąć do ręki skały położone przed nami na tacy. Dzięki temu mogłoby się wydawać, że stajemy się paleontologami z krwi i kości.
Wśród tych ilustracji naszemu synowi bardzo spodobało się rozkładane zdjęcie skamieniałych szczęk tyranozaura. Szkoda, że w książce jest tylko jedno tak duże zdjęcie.
Innym, często oglądanym fragmentem jest ilustracja polującego spinozaura. Na dzień dzisiejszy ulubionego gatunku spośród poznanych.
Całość uzupełniona została kadrami z animacji komputerowych prezentujących dinozaury na żywo w ich naturalnym środowisku. A przynajmniej dzisiejsze wyobrażenie na ten temat.
Pod względem merytorycznym można znaleźć na rynku lepsze pozycje wśród encyklopedii o dinozaurach, ale rzadko z tak ożywczą oprawą graficzną.
W naszej ocenie książka zyskuje 4,5 gwiazdki na 5.
Niezwykłe spotkania w zaginionym świecie dinozaurów
Blackwell Archie autor
Smulko Jadwiga tłumaczenie
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 80
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Olesiejuk
Wymiary: 26,5 x 30,5 cm
ISBN: 978-83-7844-879-2