D – nauka pisania dla dzieci – duża czcionka

Nauka pisania jest nieodłącznym etapem nauki dziecka. Prędzej czy później każde dziecko będzie musiało przejść ten etap. Nauka jest jednak przyjemniejsza, a zarazem bardziej efektywna, gdy nie jest nudna. Dla urozmaicenia warto dziecku przedstawić różnorodne materiały edukacyjne.

Przedstawiam szablon z literką D, stworzony z myślą o młodszych dzieciach, wprawiających się dopiero w odwzorowywaniu kształtów. Duża czcionka sprawia, że nauka literek nawet w młodym wieku może okazać się efektywna.

Ze względu na duże rozmiary czcionki, prezentowane karty pracy można wykorzystać jako szlaczki dla dzieci, wspomagające rozwój grafomotoryki najmłodszych dzieci.


D - nauka pisania dla dzieci, duża czcionka, Anna Kubczak
Autor: Anna Kubczak

Wydrukuj kartę pracy

Do wydrukowania pliku PDF może się przydać darmowy program Adobe Reader.

3 Thoughts to “D – nauka pisania dla dzieci – duża czcionka”

 1. Dzień dobry,
  Prowadzę blog patriotyczny dla dzieci z Polski i Pakistanu. Skorzystałam z arkuszy – nauka pisania/ litery dla moich dzieci. Chciałabym zrobić podobne arkusze do alfabetu języka Urdu, który to jest używany w Pakistanie. Czy mogę zapytać jaki program został użyty do zrobienia arkuszy z polskimi literkami na Pani stronie? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam,
  Katarzyna Łęcka-Shahzad

  1. Anna Kubczak

   Darmowy Inkscape do narysowania rysunków wektorowych, a później także darmowy FontForge, do przygotowania czcionki (tj. Arial, czy Times New Roman), tak aby można było wprowadzać znaki z klawiatury. Jest z tym trochę zachodu, ale gdy już raz się to zrobi…

Leave a Comment