Cyferka 7 do rysowania po śladzie i kolorowania

W tym ćwiczeniu proponuję Wam konturową cyferkę 7, jako szablon do rysowania po śladzie oraz kolorowania. Prostą, dużą cyferkę, tym razem bez wzorków i upiększeń.

Nasza siódemka jest ćwiczeniem grafomotorycznym, które jednak ma na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z kształtem cyfry 7. Szablon bez wzorków umożliwia natomiast większą indywidualność w tworzeniu barwnego obrazu tej cyferki.

Ćwiczenie można podzielić na dwa etapy. W pierwszej kolejności dzieci rysują po śladzie kontury cyfry 7, dzięki czemu tworzą swój szablon do kolorowania. Następnie wypełniają obrazek kolorem, tworząc bardziej wyrazisty obraz siódemki. W zależności od preferencji dzieci, czy chęci spróbowania czegoś nowego, możecie pokusić się o wykonanie wypełnienia nietypowym materiałem, np. piaskiem lub kolorowym dmuchanym ryżem. Z bardziej standardowych pomysłów, ciekawie sprawdzi się kolorowa bibuła. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci do nauki cyferki 7 wykorzystały kredki lub mazaki.

Zamieszczony tu plik pdf przygotowałam i udostępniam do użytku osobistego. Jest to karta pracy dla dzieci do samodzielnego wydruku.

Nauka cyferek poprzez rysowanie konturów

Więcej w tej serii:

0123456789

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment