Cyferka 5 do rysowania po śladzie i kolorowania

W kolejnej odsłonie cyferek do rysowania po śladzie i kolorowania znalazła się konturowo narysowana cyfra 5. Jej duża i czytelna forma sprawia, że może stać się ciekawą propozycją na ćwiczenia utrwalające kształt cyfry 5 dla młodszych dzieci. Mogą z niego skorzystać zarówno dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak i młodsze przedszkolaki, traktując tą kartę pracy jak kolorowankę.

Ćwiczenie można podzielić na dwa etapy. W pierwszym etapie dzieci tworzą kontury kolorowanki rysując po śladzie kontury cyfry 5. W drugim etapie natomiast wypełniają kolorem powstały szablon.

W zależności od wyobraźni, w obu etapach możecie wykorzystać różne materiały plastyczne. Zaczynając od kredek, przez pisaki i farby, a kończąc na kolorowych włóczkach lub bibule. Pełna dowolność. Także w tworzeniu własnego wypełnienia dla cyferek.

Na stronie znajdziecie również serie zadań z cyferkami dla dzieci wypełnionymi różnorodnymi wzorkami.

Zamieszczam tu konturową wersję cyferki 5 do samodzielnego wydruku w postaci pliku pdf do użytku osobistego.

Nauka cyferek poprzez rysowanie konturów

Więcej w tej serii:

0123456789

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment