Cyferka 2 do rysowania po śladzie i kolorowania

Przedstawiam tu kolejną kartę pracy z konturowym rysunkiem cyfry 2 do rysowania po śladzie oraz kolorowania. Jest to ćwiczenie z serii przeznaczonej dla młodszych dzieci, przedszkolaków oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które poznają dopiero cyfry.

Celem ćwiczenia jest przede wszystkim utrwalenie kształtu cyfry 2 poprzez rysowanie po śladzie jej zarysu, będącego głównym elementem karty pracy. Wraz z dziećmi możecie wybrać do tego celu kredki, mazaki, a nawet farby, tworząc wyjątkowe dzieło sztuki. Dzięki dużym szablonom bez małych elementów, ćwiczenie to sprawdzi się w przypadku dzieci rozwijających dopiero swoją precyzję.

Przy okazji rysowania po śladzie ćwiczone są jednak również zdolności manualne dzieci, co będzie przydatne podczas nauki pisania cyferek.

Po narysowaniu konturów, możecie zaproponować dzieciom pokolorowanie cyfry 2, dzięki czemu jej kształt stanie się wyraźniejszy i łatwiejszy do zapamiętania.

W przypadku tej serii zadań, macie do dyspozycji puste szablony cyferek do rysowania po śladzie. Jeśli jednak szukacie szablonów z wzorkami, wybierzcie inne serie cyferek do kolorowania.

Zamieszczony tu szablon cyfry 2 do druku jest plikiem pdf. Możecie go pobrać, bądź od razu wydrukować, i wykorzystać podczas nauki w domu, szkole lub przedszkolu. Plik zamieszczam do użytku osobistego, niekomercyjnego.

Nauka cyferek poprzez rysowanie konturów

Więcej w tej serii:

0123456789

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment