Cyferka 1 do rysowania po śladzie i kolorowania

Dzisiejsza karta pracy to propozycja konturowej cyfry 1 do rysowania po śladzie i kolorowania. Należy ona do serii kart pracy przydatnej głównie młodszym dzieciom, przedszkolakom i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym.

Ćwiczenie to ma na celu utrwalenie kształtu cyfry 1. Głównym jego elementem jest zarys cyfry narysowany przerywaną linią. Zadaniem dzieci jest narysowanie konturów cyfry 1 rysując po śladzie mazakami lub kolorowymi kredkami.

Dzięki dużym obrazkom cyferek wykorzystanym w tej serii kart pracy dla dzieci, możecie swobodnie wybierać pomiędzy grubymi kredkami lub farbami.

Po narysowaniu zarysu, dzieci mogą pokolorować cyfrę 1 w wybrany przez siebie sposób, tworząc swoje wyjątkowe dzieło.

Jeśli szukacie podobnych zadań z gotowymi wzorkami wewnątrz konturów cyferek, wybierzcie inne karty pracy do nauki cyferek w sekcji cyferki dla dzieci.

Plik pdf, który zamieszczam na tej stronie jest plikiem do natychmiastowego pobrania za darmo, do wykorzystania niekomercyjnego.

Nauka cyferek poprzez rysowanie konturów

Więcej w tej serii:

0123456789

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment