Ćwiczenia grafomotoryczne – wiosna

W kolejnym ćwiczeniu z serii ćwiczeń grafomotorycznych pozostajemy w kręgach przyrodniczych. Dzisiejszy zestaw prostych kształtów do odwzorowywania związany jest z ciepłem, piękną pogodą, wiosną i latem. Będziemy rysować po śladzie słoneczko, kwiatek i motylka.

Ponownie postanowiłam pobawić się tematem przyrodniczym podczas tworzenia karty pracy dla dzieci. Dzieciaki uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu. Nawet gdy są w domu często myślą o tym, co mogliby robić na dworze. Na placu zabaw, na łące, czy w lesie. Dlatego idealnym wyborem na ich zadania przygotowujące do nauki pisania wydają mi się wszelkiego rodzaju zwierzaki i rośliny.

Wydrukuj dziecku kartę pracy. Zadaniem dziecka jest odwzorowanie kropkowanego śladu tak, aby kontury rysunków stały się wyraźne.

Gdy wszystkie linie zostaną poprawione, przygotowaną kolorowankę starannie pokolorujcie, tworząc barwny obrazek.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment