Ćwiczenia grafomotoryczne – wiertarka i wiertła

Dzisiaj mam dla Was coś specjalnego – ćwiczenia grafomotoryczne z wiertarką oraz wiertłami i bitami! To świetna zabawa dla wszystkich chłopców i dziewczynek, którzy interesują się majsterkowaniem i domowym warsztatem narzędziowym.

Ta karta pracy to doskonały wstęp do nauki pisania. Zadaniem dzieci jest rysowanie po śladzie obrazka wiertarki oraz różnych wiertel i bitów. To ćwiczenie pomoże w rozwijaniu precyzyjnych ruchów ręki, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz koncentracji – wszystko to, co jest niezbędne do nauki pisania.

Dzieci mogą wyobrazić sobie, że są małymi majsterkowiczami, przygotowującymi swoje narzędzia do pracy. Rysowanie po śladzie wiertarki to nie tylko ćwiczenie umiejętności grafomotorycznych, ale także wspaniała okazja do rozmowy o tym, jak ważne i przydatne są różne narzędzia w codziennym życiu.

Po skończeniu rysowania po śladzie, zachęcam do pokolorowania całego obrazka. Dodajcie swoje ulubione kolory i sprawcie, by wiertarka wyglądała naprawdę wyjątkowo!

Mam nadzieję, że ta karta pracy przyniesie Wam mnóstwo radości i satysfakcji. Miłego majsterkowania i rysowania!

Narzędzia do rysowania po śladzie i kolorowania

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment