Ćwiczenia grafomotoryczne – śnieżynki

Dziś dodajemy kolejne ćwiczenie do rysowania po śladzie. Tym razem dla nieco młodszych dzieci. Na karcie pracy znajdziecie jeden duży szablon śnieżynki. Niezbyt skomplikowany, z niewieloma szczegółami, w sam raz dla przedszkolaków. Jednak może się również spodobać starszym dzieciom.

Moim zdaniem, takie ćwiczenie grafomotoryczne całkiem nieźle się wpisuje w klimat długich zimowych wieczorów. Możecie je również wykorzystać podczas zajęć z dziećmi w styczniu lub lutym, omawiając zimową aurę. Dając dzieciom zadanie do wykonania, możecie skorzystać z różnych szablonów śnieżynek do rysowania po śladzie.

Do dyspozycji macie dwa szablony do rysowania po śladzie. Jeden kropkowany, drugi natomiast rysowany linią ciągłą. Ten pierwszy jest nieco trudniejszy.

Jak korzystać z kart pacy do rysowania po śladzie

Przygotowałam tą kartę pracy dla dzieci z myślą o zimowej zabawie w służbie małej motoryki. Choć nie są to typowe szlaczki dla dzieci, pomaga w ćwiczeniu koordynacji ręka – oko, oraz sprawności manualnej. Najmłodsze dzieci nie muszą nawet rysować po śladzie, aby wykonać ćwiczenie. Wystarczy wzór śledzić palcem.

Jednak podstawowym zadaniem tego ćwiczenia dla dzieci jest właśnie rysowanie po śladzie konturów śnieżynki. Możecie wykorzystać kredki, flamastry, farby, kolorowe długopisy. Do wyboru do koloru. Możecie też nieco zmienić formę zadania i dać dziecku szablon śnieżynki do wycięcia po śladzie zewnętrznych konturów. Taka forma jednak wymaga już nieco więcej precyzji manualnej.

Śnieżynkę możecie potraktować również jako bazę do kolorowania. Możecie wykorzystać akwarele, kredki, kolorowe brokaty, a nawet watę. Taka zimowa kolorowanka może stać się ciekawą dekoracją w pokoju dziecka lub sali.

Zapraszam do zabawy 😉

Rysowanie po śladzie – płatek śniegu

One Thought to “Ćwiczenia grafomotoryczne – śnieżynki”

  1. Julita

    Świetna strona Pani Aniu.
    Dziękuję za to że robi Pani taką świetną robotę dla zapracowanych rodzicow.
    Pozdrawiam

Leave a Comment