Ćwiczenia grafomotoryczne – drzewko iglaste

Świetnym tematem na zimowe ćwiczenia grafomotoryczne mogą być drzewa. Szczególnie te iglaste, które jako jedne z niewielu mogą o tej porze roku pochwalić się odrobiną zieleni. Dzięki takiej właśnie inspiracji powstała ta karta pracy z nietypowym szlaczkiem dla dzieci. Możecie wykorzystać je jako model zwykłego drzewa iglastego lub bożonarodzeniowej choinki.

Drzewa w naturze rzadko zbliżają się swoim pokrojem do symetrii. Dlatego dzisiejsze świąteczne drzewko jest nieco poszarpane. Trochę dłuższych gałązek, trochę krótszych. W zależności od tego, gdzie więcej zaświeciło słoneczko, lub gdzie mocniej zawiał wiatr.

Do dyspozycji macie dwie wersje drzewka do rysowania po śladzie. Drzewko narysowane grubą linią ciągłą będzie łatwiejsze do odwzorowania. Drzewko kropkowane jest nieco trudniejsze. Warto wybrać tą wersję, która bardziej odpowiada już nabytym umiejętnościom, jak i Waszej estetyce.

Jak możecie wykorzystać to ćwiczenie grafomotoryczne?

Po pierwsze, jako szlaczek dla dzieci do rysowania po śladzie, mazakiem, kredką, lub choćby palcem.
Po drugie, może posłużyć jako szablon do wycinania. Gotowy element można natomiast wykorzystać do przygotowania dekoracji na okno lub ścianę.
Po trzecie, drzewko iglaste można pokolorować. W naturalnych barwach, bądź przystroić, niczym choinkę. Możecie wykorzystać do tego mazaki, kredki, farby, brokaty, czy choćby kolorowe pompony.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment