Ćwiczenia grafomotoryczne – autobus

Dziś kolejna odsłona ćwiczeń grafomotorycznych dla miłośników motoryzacji. Były już kołpaki, dziś mamy autobus. Może stanie się sposobem na wprowadzenie rysowania po śladzie wśród chłopców i dziewcząt zazwyczaj niechętnych tego typu ćwiczeniom.

Ćwiczenie, które tu proponuję Waszym dzieciom, ma dwie części. Pierwsza część dotyczy rysowania po śladzie obrazka, czyli rysowania po kropkowanych i kreskowanych liniach. Zawsze proponuję wykorzystywanie kolorowych pisaków lub kredek do rysowania szlaczków, jednak w przypadku obrazków, daje to ciekawszy efekt. Dzięki kolorom dzieci tworzą kolorowe kontury dla autobusu.

Po wykonaniu barwnych konturów obrazek warto pokolorować. Warto docenić kolorowanki jako ćwiczenie przygotowujące do nauki pisania. Choć jest mniej precyzyjne niż rysowanie po śladzie, kolorowanie także wymaga od dziecka prawidłowego trzymania narzędzi, niezbyt mocnego i nie za słabego nacisku na kartkę, oraz skupienia uwagi. Szczególnie przy małych elementach, jak światła w autobusie.

W dziale kolorowanek znajdziecie nasz miejski autobus jako kolorowankę dla dzieci.

Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń.

Autobus do rysowania po śladzie

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment