Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka. Fuss Maria

Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka to świetna przygoda na długie zimowe wieczory. Jest to opowieść dla każdego, ale urzeknie swą pomysłowością głównie dzieci.

Czytelnik poznaje głównego bohatera, a zarazem narratora opowieści, gdy jest już dojrzałym elfem i doczekał się gromadki wnucząt. W wolnych chwilach spędzają oni wspólnie czas na słuchaniu najciekawszych historii z życia dziadka. Tym razem jest to przygoda z pierwszego roku służby Cheeky’ego Elfa u Świętego Mikołaja.

okładka książki Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka. Fuss Maria Izabela

Przy okazji poznawania fantastycznego świata elfów dzieci mogą się przekonać do podejmowania prób odnalezienia się w nowej sytuacji, choćby po przeprowadzce, czy zmianie szkoły. Radzenia sobie z wyzwaniami kolejnych dni i naprawiania błędów, które się niechcący popełniło.

Książka porusza również bardzo ważny temat w życiu każdego dziecka, jakim jest rodzina. To właśnie połączenie trzech pokoleń rodziny niedźwiedzi zostało postawione przed rozpoczynającym pracę u Świętego Mikołaja Cheeky’m Elfem. Wielki Mike znając mieszkańców Krainy Elfów postanawia zadbać o starszą i ubogą parę niedźwiedzi, których syn z żoną i dziećmi mieszkają w innej części doliny. Tego roku niestety zapomnieli oni zadbać o wspólne spędzenie świątecznego czasu z dziadkami, sprawiając im niesamowitą przykrość.

Rodzina to podstawa.

okładka książki Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka. Fuss Maria Izabela

Jak z zadania wywiązał się urwis Cheeky Elf? Warto przeczytać. Przednia historia.

Opowieść o choince jest pierwszą z serii książek o sprytnym Elfie, które na dłużej będą mogły zabawić dzieciaki.

Tak na prawdę tekst opowiadania kończy się na stronie 39. W dalszej części znajdziecie kilka interesujących dodatków, które uwierzytelniają historię w oczach dziecka. Jest to list Pana Bobra do świętego Mikołaja, życiorys Cheeky’ego Elfa, list Świętego Mikołaja do młodego Elfa z prośbą o załatwienie pewnej sprawy (połączenie rodziny), karta przeznaczona na list dziecka do Świętego (jeśli dzieci chętnych na pisanie jest więcej, można ją skserować), wycinek z gazety ‘Kraina Elfów’ z artykułem na temat wydarzenia opisanego w książce oraz wywiad z samym Wielkim Mike’iem.

Jak połączyć dwie rozdzielone rodziny? Jak pomóc starym Niedźwiedziom spędzić święta z synem, synową i wnukami bez zmuszania ich do ciężkiej przeprawy przez las? Jak wytłumaczyć synowi i synowej, że to oni powinni zabiegać o dobro dziadków?

Książkę wzbogacają piękne rysunki Pauliny Radomskiej-Skierkowskiej i Anety Pawlikowskiej, a literówki, przy atrakcyjności opowieści, można wybaczyć.

okładka książki Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka. Fuss Maria Izabela

Spis treści:

  • 5 Opowiada Cheeky Elf
  • 41 „Drogi Panie Święty Mikołaju” pisze Pan Bóbr
  • 43 Życiorys – Cheeky Elf
  • 44 „Mój kochany drogi przyjacielu!” pisze Święty Mikołaj
  • 46 „Drogi Panie Święty Mikołaju” – list dziecka
  • 47 'Kraina Elfów’ – wycinki prasowe

Cheeky Elf
i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka.


Fuss Maria Izabela autor
Radomska-Skierkowska Paulina, Pawlikowska Aneta ilustracje

Oprawa: Twarda
Ilość stron: 56
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Novae Res –
Wydawnictwo Innowacyjne
Wymiary: 14,5 x 21 cm
ISBN: 9788377221099

Leave a Comment