Abstrakcyjna kolorowanka dla dorosłych i młodzieży z fragmentami mandali w stylu doodle

Lubię rysować. Lubię malować i lubię bazgrać. Dlatego od czasu do czasu tworzę takie grafiki. Tym razem jednak postanowiłam mój rysunek zamienić w szablon kolorowanki. Być może dla starszych dzieci, a być może kolorowanki dla dorosłych. Coś na zasadzie stresołamacza, przy którym można się oderwać od rzeczywistości choć na krótką chwilę.

Prosty rysunek, który możemy pokolorować nie zwracając uwagi na światłocienie, czy perspektywę. Wręcz mechanicznie. Fajnie się zapowiada? Mam nadzieję, że kolorowanie tej grafiki zapewni Wam tyle przyjemności, ile mi jej narysowanie. I kolorowanie.

Może nieco przesadziłam z tą prostotą. Jest to rysunek prosty w swej koncepcji, pełen jednak drobnych elementów i szczegółów. Dlatego nie każdemu będzie odpowiadał. Szczególnie jeśli macie nieco słabszy wzrok.

Kolorowanka powstała pierwotnie w rozmiarze A4. Możecie jednak wydrukować ją w nieco mniejszym rozmiarze, aby wykorzystać w swoich projektach.

Abstrakcyjne kolorowanki antystresowe dla dorosłych i młodzieży

Pomysły na kolorowankę antystresową

Kolorowanki antystresowe możecie wykorzystać na wiele sposobów. Możecie je po prostu wydrukować, pokolorować, odprężyć się i zapomnieć. Ale mogą stać się również częścią czegoś większego.

Art journal, czyli dziennik artystyczny. Ja swoje prace najczęściej trzymam w segregatorze, jednak już nie raz rozważałam założenie dziennika artystycznego. W takiej książeczce możecie rysować od zera, bądź wklejać / wszywać luźne kartki, aby dokumentować swoje nastroje, czy też postępy.

Pokolorowane kolorowanki abstrakcyjne możecie wykorzystać jako strony tytułowe w dziennikach, bądź okładki. Szczególnie, jeśli mają pozostawione wolną przestrzeń, na której można swobodnie dodać własne teksty.

Tą pełną dowolność możecie zyskać dzięki możliwości wydrukowania kolorowanki na dowolnym materiale. Zwykłej kartce ksero, papierze do akwareli, czy nawet na płótnie. Wszystko zależy od Waszego pomysłu oraz, oczywiście, możliwości drukarskich 😉

Zapraszam do kolorowania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment