Ą – nauka pisania literek i szlaczki dla dzieci

Rysujemy szlaczki literopodobne i piszemy literkę Ą na kacie do nauki pisania z niewielką kolorowanką. W roli głównej występuje tu całkiem przyjazny wąż!

Przygotowanie do nauki pisania najczęściej rozpoczynamy od rysowania po śladzie, oraz szlaczków. Nic w tym dziwnego, skoro tak podobne ruchy pozwalają później dziecku na stawianie i łączenie kolejnych literek.

Literki dla dzieci do druku – nauka pisania

Nauka pisania dla dzieci, ą pisane, ćwiczenia grafomotoryczne w postaci szlaczków dla dzieci z kolorowanką
Autor: Anna Kubczak

Wydrukuj szablony do nauki pisania literek

Poszukując odpowiednich ćwiczeń dla dzieci z trudnościami w pisaniu, postanowiłam samodzielnie przygotować choć część z nich. W dzisiejszym ćwiczeniu skupiłam się na łagodnym przejściu pomiędzy rysowaniem szlaczków, a pisaniem litery Ą. Choć tak naprawdę, główny nacisk położony jest na literkę A, ogonek zaś, jest tu tylko dodatkiem do samej literki.

Każdy z szlaczków dla dzieci, który wybrałam do tej pracy, w jakiś sposób odzwierciedla umieszczoną na końcu literę. Zarówno pętle obecne w małej literce a, jak i szczyty w jej dużej odmianie.

One Thought to “Ą – nauka pisania literek i szlaczki dla dzieci”

  1. Anna

    Witam. Zastanawiam się dlaczego nie wszystkich literek alfabetu że slaczkami takich jak A z aligatorem czy m jak motyl. Te karty są świetne. Jak będzie możliwość proszę o udostępnienie pozostałych literek. Synek chętnie ćwiczy pisanie.

Leave a Comment