Zabawny słonik – kolorowanka dla dzieci

S jak słonik. To urocze stworzonko musiało trafić do naszych kolorowanek, skoro tworzy nasz zwierzęcy alfabet. Już nie wspominając o tym, jak bardzo przypomina nam słonika Dumbo.

Kolorowanki stanowią dla nas ważny dział w rozwoju dzieci. Wzbogacają wyobraźnię, budują umiejętność nadawania kształtów, dają możliwość do ćwiczeń grafomotorycznych. Bardzo często kolorowanki są jednymi z pierwszych obrazków, na których dzieci ćwiczą poprawne trzymanie kredek i nie wyjeżdżanie za linie.

Dzikie zwierzęta w kolorowankach – słonie

Słoń jest symbolem szczęścia i powodzenia w życiu. Ze względu na swoją siłę, a nawet charakter, którego nie możemy mu odmówić, jest wszechobecny we współczesnej kulturze. Musiał się zatem znaleźć i u nas. Trąbi, aż miło!

Możemy tylko Was zaprosić, do wydrukowania słonika i spróbowania własnych sił na tej kolorowance. Możecie zaproponować dziecku pokolorowanie samego zwierzaka, jak i dodanie do niego tła. Własnych roślinek, czy choćby trawki, na której siedziałby słonik. Pokolorowaną już kolorowankę możecie natomiast wykorzystać do zrobienia z niej dziecięcych puzzli. Wystarczy pracę przykleić do kartonika i rozciąć na mniejsze elementy ostrym nożem. Tylko wcześniej uprzedźcie dziecko! Żeby nie było płaczu!

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment