Uśmiechnięta dziewczynka z długimi włosami – kolorowanka dla dzieci

Dziś przekazuję Wam kolejny portret do kolorowania. Podobnie jak poprzednio, jest to portret uśmiechniętej dziewczynki. Tym razem jednak z długimi włosami.

Jest to drugi obrazek z serii zdjęciowej, dla której modelką stała się zwykła dziewczynka, w zwykłym podkoszulku. Kolorowanka ta przypomina zdjęcie przyjaciółki, z którego bije radość uśmiechającej się do nas dziewczyny.

Tu również zrezygnowałam z realistycznych kresek na rzecz stylu cartoon. W ten sposób możemy skupić się na wyrazie twarzy. Na emocjach, jakie może ona przekazywać.

’Może’ jest tu kluczowe. Wy również możecie skorzystać z dwóch wersji tej kolorowanki dla dzieci. Pierwsza wersja to radosna postać dziewczynki. Druga natomiast pozwala na pokazanie innych emocji. Smutku, gniewu, a nawet obojętności, czy przewracania oczami… Taki portret może być wsparciem przy rozmowach o trudnych tematach, w których uczucia i emocje bardzo często odgrywają ogromną rolę.

Dziewczyny kolorowanki – radosne portrety

Mogę tylko zaprosić Was do skorzystania z tych kolorowanek w Waszych zabawach z dziećmi, czy pracy edukacyjnej. Mam nadzieję, że taka forma spodoba się Wam tak bardzo, jak i nam.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment