Karty pracy z imionami - nauka pisania imion dla dzieci - Ewald

W tej kategorii znajdziecie przemyślenia, które trudno zakwalifikować do jednej konkretnej kategorii, czy też nie mieszczące się w żadnej utworzonej wcześniej kategorii.

Anna Kubczak dnia 2 września 2021
Karty pracy z imionami - nauka pisania imion dla dzieci - Ewald
Autor: Anna Kubczak

Tym razem dzieci będą mogły poćwiczyć pisanie imienia Ewald.

Czytaj dalej wpis Ewald – nauka pisania imion dla dzieci

Anna Kubczak dnia 6 kwietnia 2020
Zajączek, kolorowanki na Wielkanoc do druku dla dzieci, malowanki ze zwierzętami hodowlanymi || Easter bunny, Easter printable coloring page for kids, farm animals coloring book with rabbit
Autor: Anna Kubczak

Szukacie uroczego zajączka do kolorowania przed Świętami Wielkanocnymi?

Czytaj dalej wpis Zajączek z marchewką – kolorowanki dla dzieci

Anna Kubczak dnia 17 marca 2020
Karty pracy z imionami - nauka pisania imion dla dzieci - Sławek
Autor: Anna Kubczak

Uczymy się pisać własne imię 😉

Czytaj dalej wpis Sławek – nauka pisania imion dla dzieci

Anna Kubczak dnia 16 marca 2020

Sytuacja na świecie wszystkich nas zaskoczyła. Choć epidemie, a nawet pandemie cyklicznie obiegają świat, nasz system edukacji nie był przygotowany na obecny obraz świata. Czy my, jako rodzice, jesteśmy gotowi na edukację domową, czy nie, jakoś będziemy musieli sobie poradzić.

Stąd publikacja tego wpisu. Od jakiegoś już czasu korzystamy z dodatkowych materiałów podczas nauki. Przygotowuję je sama, bądź pobieram z ogólnodostępnych miejsc. W dobie poszukiwania fajnie opracowanych materiałów, postaram się przekazać Wam te miejsca, z których sami korzystamy, bądź wiemy, że zawierają warte uwagi ćwiczenia.

Czytaj dalej wpis Nauka w domu – ciekawe linki

Anna Kubczak dnia 26 lutego 2019
Laurki z kwiatami, kolorowanki do wydruku, kartki okolicznościowe - flowers coloring pages for printing, flowers greeting cards
Autor: Anna Kubczak

Dzisiejszym projektem jest prosty upominek w postaci laurki.

Czytaj dalej wpis Laurka z kwiatami – kolorowanka

Choinka ekologiczna z surowców wtórnych, plastikowe nakrętki - upcycling w rękach dziecka
Autor: Anna Kubczak

Koniec grudnia to czas, gdy częściej myślimy o wartościowych dla nas ludziach. Często szukamy również sposobu na pokazanie im, jak bardzo są dla nas cenni. W tą świąteczną atmosferę wkraczają również nasze dzieci, które same mają w swoim otoczeniu swoich wartościowych przyjaciół, wychowawców, trenerów i bliskich. Na taką chwilę celebracji tych społecznych relacji zbierzemy tu kilka pomysłów na prezenty w stylu zrób to sam, możliwych do wykonania przez przedszkolaka, czy młodego szkolniaka.

Czytaj dalej wpis Zbieramy pomysły na świąteczne prezenty DIY dla najbliższych i nauczycieli

Anna Kubczak dnia 19 września 2017
Kinowe filmy dla dzieci
Autor: Anna Kubczak

Jesienna aura nie sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Deszcz, niższe temperatury i wiatr sprawiają, że wiele dzieci często po prostu się nudzi. Jednym ze sposobów, aby temu zapobiec są wizyty w kinach. W ciągu ostatnich kilku lat dużą cześć repertuaru stanowią ciekawe produkcje dostosowane do potrzeb najmłodszych kinomaniaków. Nie inaczej jest tej jesieni – na dzieci czeka wiele interesujących premier.

Czytaj dalej wpis Na co z dzieckiem do kina jesienią?

Anna Kubczak dnia 14 września 2017
Świetne sposoby, by pobudzić wyobraźnię dziecka
Autor: Anna Kubczak

Pobudzanie wyobraźni i kreatywności dziecka jest ważne, ponieważ pomaga to dziecku rozwiązywać problemy i współpracować z innymi. Ten artykuł przedstawia kilka sposobów na pobudzenie wyobraźni dziecka.

Czytaj dalej wpis Świetne sposoby, by pobudzić wyobraźnię dziecka

Anna Kubczak dnia 26 lipca 2017
Place zabaw dla dzieci - kochamy zabawę na świeżym powietrzu

Dzieci, które często przebywają na placu zabaw czerpią z tego nie tylko przyjemność, ale … są zdrowsze. I nie wyłącznie fizycznie, ale także korzysta na tym ich psychika, a maluchy nabywają umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, także społecznych. Zapewnienie im kilku bezpiecznych sprzętów oraz kontrola dorosłych, umożliwią beztroską, codzienną zabawę niezależnie od panującej aury.

Czytaj dalej wpis Po co dzieciom plac zabaw?

Klocki konstrukcyjne dla dzieci to zabawki łączące dzieci i ich rodziców

Klocki to zabawki, które mogą pochwalić się wyjątkową cechą – umie się nimi bawić każdy, niezależnie od wieku. Czy to jednak takie ważne, biorąc pod uwagę, że zabawki kupuje się dla najmłodszych domowników? Okazuje się, że to niezwykle istotne, gdyż najbardziej rozwijające dla dzieci jest wspólne budowanie z tatą, mamą lub dziadkiem. Aktualnie coraz częściej małe dzieci sadzane są przed komputerem lub tabletem, gdzie serwuje się im edukacyjne filmy i gry. Niestety jest to rozrywka jednoosobowa i mało rozwijająca. Klocki są ponadczasowe i każdy może przyłączyć się do układania niezwykłych konstrukcji – szczególnie, gdy ma się pod ręką unikalne klocki konstrukcyjne.

Czytaj dalej wpis Klocki konstrukcyjne – zabawki łączące pokolenia

Wyprawka dla noworodka do szpitala, czyli mamo, bądź gotowa! | Bepanthen Baby

Gdy czas ciąży dobiega końca, a poród zbliża się wielkimi krokami, przyszli rodzice powinni trzymać się na baczności i być gotowi na to, że w każdej chwili ich rodzina może się powiększyć.

Czytaj dalej wpis Wyprawka dla noworodka do szpitala, czyli mamo, bądź gotowa!

Anna Kubczak dnia 30 września 2016
DIY garaż dla dzieci z kartonu i papierowych rolek - recyklingowe zabawki dla dzieci
Autor: Anna Kubczak

Dlaczego tak mało publikuję na blogu?

To pytanie ostatnio pojawia się dosyć często i z różnych stron. Chciałoby się powiedzieć, że świat zwariował i najzwyczajniej w świecie brakuje mi czasu na pisanie, rysowanie i tworzenie kolejnych tutoriali z zabawami dla dzieci… ale czy byłoby to prawdą? W końcu świat zwariował już dawno, a brak czasu na wszystko stał się jego zmorą i koszmarem sennym.

Czytaj dalej wpis Dlaczego tak… ?

Jak ustalić obowiązki niani - niania czy pomoc domowa

Niania pojawia się w domu nie bez przyczyny – obydwoje rodzice pracują i nie ma kto zająć się dzieckiem. Można domniemywać, że domem także nie ma się kto zająć. Ale czy faktycznie niania może być jednocześnie pomocą domową?

Czytaj dalej wpis Jak ustalić obowiązki niani – niania czy pomoc domowa

Anna Kubczak dnia 25 kwietnia 2016
Kompost z domowego kompostownika - ekologia dla dzieci w praktyce
Autor: Anna Kubczak

Od dwóch lat korzystamy z własnego kompostownika, a od półtora roku, co kilka miesięcy, z czarnego złota, czyli efektu kompostowania. Co najbardziej zadziwiające otoczenie, całość ma miejsce na miejskim balkonie, dzięki czemu nawet nasze 'miejskie’ dzieci mają możliwość poznania kręgu życia od podstaw.

Czytaj dalej wpis Czarne złoto 2016

Anna Kubczak dnia 24 lutego 2016
Pomoc dzieciom - 1% podatku dla SOS Wioski Dziecięce
Autor: Anna Kubczak

Utrata domu i środowiska macierzystego, jakim dla każdego dziecka jest dom rodzinny to straszliwa trauma, która odciska ogromne, straszliwe piętno na psychice małego człowieka i z którą może one sobie nie poradzić przez całe życie.

Czytaj dalej wpis Jak pomóc dzieciom, które straciły rodzinny dom?