Łatwe sudoku dla dzieci do druku - karty pracy z matematyki

Sudoku - gra logiczna polegająca na wypełnieniu diagramu 9x9 pól w taki sposób, by każdy wiersz, każda kolumna i każda sekcja 3x3 pola, zawierała liczby od 1 do 9. Cyfry w każdym z tych obszarów nie mogą się powtarzać.

Gra sudoku zmusza nasze mózgi do logicznego myślenia, dzięki czemu poprawia naszą koncentrację. Pomaga kształtować zdolności dzieci, ale dzięki ciągłym ćwiczeniom tak ważnego w naszym życiu organu, może również opóźnić rozwój chorób tj. Alzheimer.

Co możemy zyskać oddając w dziecięce ręce plansze sudoku? Sprawniejsze intelektualnie młode umysły, podbudowane każdym udanym rozwiązaniem zagadki.

Diagramy sudoku możemy rozwiązywać na kilku poziomach, od łatwego, po trudny, oraz kilku odmianach. W przypadku młodszych dzieci diagramy sudoku można nieco zmniejszyć, do układu 6x6 pól lub 4x4. Same cyfry można również zastąpić obrazkami.

Chcąc uzyskać u dzieci pozytywne wzmocnienie uważajcie, aby odpowiednio dobierać plansze do możliwości dziecka. Zbyt trudne zadanie może skutecznie zniechęcić dziecko do dalszej zabawy, a zbyt łatwe, nie stanowiące wyzwania, nie zaciekawi młodego umysłu.

Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Anna Kubczak - Bystre Dziecko


Anna Kubczak
Mama pracująca w domu. Wrocławianka szukająca odpowiedniej drogi dla siebie i swoich bliskich.

Dyskusja

komentarze 2 »
  1. Marta pisze:

    Bardzo ciekawe materiały, chętnie wykorzystam przy nauczaniu zdalnym. Tylko trochę się zastanawiam jak to jest z tym „wszelkie prawa zastrzeżone? czy mogę bez problemu udostępnić je rodzicom?

    • Anna Kubczak pisze:

      Udostępniać – tak. Proszę jednak nie zamieszczać plików pdf na innych stronach internetowych.

Zostaw odpowiedź