Pluszaki dla dzieci zagrożonych gatunków

W dniu 22 września 2014 r. w sieci sklepów Biedronka pojawiły się maskotki przedstawiające zagrożone gatunki. Jest to element akcji tematycznej zorganizowanej przez Jeronimo Martins Polska S.A. we współpracy z WWF Polska (World Wide Fund for Nature). Część wpływów ze sprzedaży tych maskotek trafi właśnie na konto tej międzynarodowej organizacji chroniącej niepowtarzalne elementy naturalnego środowiska.

W ramach akcji w sprzedaży pojawiły się maskotki przedstawiające zwierzęta zamieszkujące teren Polski, jak i kilka gatunków światowych:

 • foka szara - Polska
 • ryś - Polska
 • niedźwiedź - Polska
 • morświn - Polska
 • wilk - Polska
 • żółw szylkretowy
 • panda wielka - Chiny
 • krokodyl syjamski - Kambodża
 • tygrys

Pluszaki wykonane są w 100 % z poliestru. Są przyjemne w dotyku i wyglądają na dość solidnie wykonane. Wykorzystane materiały mają różne faktury, co wspaniale podkreśla fakturę oryginalnej skóry np. krokodyla syjamskiego.

Wszystkie pluszowe maskotki przedstawiają zwierzaki jako młode, a ich wygląd jest bardzo realistyczny.

Informacja z etykiety pluszaka:
Panda Wielka
Panda jest symbolem fundacji WWF od samego początku jej istnienia. Sama w sobie jest także symbolem ruchu ochrony zagrożonych gatunków. Dorosła panda może ważyć nawet 150 kg i potrafi zjeść nawet 38 kg liści bambusa każdego dnia. Będąc na wolności dożywa nawet do 20 lat. Na wolności żyje obecnie około 1600 osobników, głównie na terenie Chin. Niestety, największym zagrożeniem dla pandy jest człowiek, głównie poprzez nielegalne polowania. Środowisko naturalne pandy cierpi także w wyniku rozwoju dróg i infrastruktury człowieka, a także zmniejszaniu się obszaru życia pandy.

Do maskotek dołączone zostały również zawieszki przedstawiające mapę Ziemi z zaznaczonym obszarem występowania wybranego zwierzaka, oraz krótką jego charakterystyką. Nie jest ona dogłębna, ale dzięki niej czy to dziecko, czy też darczyńca, może zainteresować się życiem gatunku, poszukując kolejnych informacji.

Dla każdego coś dobrego, co oznacza, że wśród maskotek znajdą się zabawki dla dziewczynek, jak i zabawki dla chłopców. Na przykład syn od dnia zakupu nie rozstaje się ze swoim krokodylem, a córeczka z pandą.

Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Anna Kubczak - Bystre Dziecko


Anna Kubczak
Mama pracująca w domu. Wrocławianka szukająca odpowiedniej drogi dla siebie i swoich bliskich.

Dyskusja

komentarze 3 »
 1. Paulina pisze:

  super 🙂 my w tamtym roku kupilismy krokodyla i żółwia a w tym pandę chcielibyśmy jeszcze fokę ale u nas w tym roku jej nie było 🙁

  • Anna Kubczak pisze:

   Tak. Dzieciaki uwielbiają te pluszaki. W tym roku też nam nie darowali, więc u nas pojawił się wilk i żółw szylkretowy 😉

 2. Filip pisze:

  Drodzy,
  Bardzo bardzo bardzo mi zależy na odkupieniu Pandy, która była kiedyś w biedronce – ta z rysunku powyżej – http://bystredziecko.pl/plusza.....a-zabawki/. Potrzebuję jej dal moje 2,5 letniego syna. Czy może ją ktoś odsprzedać?

  Jeśli tak to proszę o komentarz.

Zostaw odpowiedź