Place zabaw we Wrocławiu – Borek – Park Południowy

Park Południowy to kolejna ostoja natury w cieniu wielkiego, czasem niezbyt barwnego miasta. Zielone tereny sprzyjające leżakowaniu, a czasem i jakiejś grze, zbiornik wodny całkiem pokaźnych rozmiarów, miejsce do spożycia ciepłego posiłku, czasem scena letnia i ciekawy plac zabaw dla dzieci.

Park Południowy położony jest w centralnej części Wrocławia, w południowej części osiedla Borek (dzielnica Krzyki). Ze względu na swoje walory przyrodnicze, oraz sprzyjającą rekreacji infrastrukturę, stawiam go w czołówce wrocławskich parków.

Park ten doczekał się zacnego statusu zabytku przyrody. Gości wiele wspaniałych roślin, rzadko spotykanych na terenach Polski, stąd wart jest uwagi nie tylko poprzez wizję opalania się na trawie, czy zabawy na placu zabaw.

Plac zabaw Wrocław Borek, Park Południowy

Plac zabaw we Wrocławiu, Borek, Park Południowy

Plac zabaw w Parku Południowym

Prezentowany plac zabaw pozwala na wszechstronną wręcz zabawę. Dziecko w każdym wieku znajdzie tu coś dla siebie: huśtawki, ślizgawki, równoważnie i rury do wspinania. Dzięki zgrupowaniu w jednym miejscu różnorodnych przyrządów rekreacyjnych, dzieci w łatwy sposób mogą kształtować swoje zmysły i wszystkie partie swego ciała, korzystając z każdej atrakcji po trochę.


Pokaż Plac zabaw w Parku Południowym na większej mapie
Plac zabaw Wrocław Borek, Park Południowy

Plac zabaw Wrocław Borek, Park Południowy
Plac zabaw we Wrocławiu, Borek, Park Południowy

Karuzele i huśtawki w świetny sposób wspomagają rozwój zmysłu równowagi. Dzieci uwielbiają tego typu aktywność, a na placu znalazło się miejsce aż na 6 tradycyjnych huśtawek, w tym dwie z siedzeniami kubełkowymi, oraz jedną ważkę. Karuzela platformowa jest zadbana, dzięki czemu dzieci mogą swobodnie się na niej kręcić samodzielnie (choć oczywiście wolą szybkie kręcenie przez opiekunów).

Wśród innych przyrządów wspomagających rozwój zmysłu równowagi można wymienić belkę równoważnię oraz kręcącą się beczkę. Z żadnym z nich nie poradzi sobie małe dziecko w czasie samodzielnej zabawy, jednak z pomocą rodziców zapewniają masę radości. Najmłodsze dzieci nie mogą jednak narzekać na brak uwagi ze strony osób tworzących plac zabaw. Wiszące mostki, trapy, bujające się belki i mostek łukowy, wraz z kilkoma zjeżdżalniami, to pełnia szczęścia dla każdego aktywnego malucha.

Zestawy zabawowe na placu zabaw

Plac zabaw w Parku Południowym wyposażony został w kilka zestawów zabawowych. Sprawdzają się one nieco lepiej lub nieco gorzej, w zależności od wieku dziecka.
Roczne maluchy, oraz jego nieco starsi koledzy i koleżanki, mogą skorzystać z uroków mniejszego zestawu – trapy z niewielkim kątem nachylenia i bujany most zapewniają dziecku radosną aktywność. Podobnie jak niewielka piaskownica z stolikiem do babek.

W obrębie większego zestawu zbudowane zostały również atrakcyjne dla młodszych dzieci domki, w których świetnie można schować się przed rodzicami.

Oferta dla nieco starszych dzieci, poczynając już od drugiego roku życia, to kilka zjeżdżalni, linowe drabinki oraz ich tradycyjni towarzysze, czy drabinka stworzona z opon.

Największy zestaw zabawowy to idealne wręcz miejsce do zabawy w ganianego, czy sprawdzania swoich umiejętności pod względem umiejętności dotarcia na szczyt każdą z możliwych dróg.

Plac zabaw Wrocław Borek, Park Południowy

Plac zabaw we Wrocławiu, Borek, Park Południowy

Zobaczcie pozostałe zdjęcia z placu zabaw w Parku Południowym w odrębnym wpisie:
Place zabaw we Wrocławiu – Borek – Park Południowy – zdjęcia.

Leave a Comment