Place zabaw Grabiszyn-Grabiszynek – Park Grabiszyński | nr 2

Przedstawiany tu plac zabaw znajdujący się na terenie Parku Grabiszyńskiego to oferta przede wszystkim dla najmłodszych dzieci. Brak tu atrakcji, które mogłyby zainteresować młodzież, starsze dzieci mogą ewentualnie zając się budową zamków z piasku.

Najmłodsze dzieci nie zawsze mają ochotę bawić się tuż obok szalejących ich starszych kolegów i koleżanek. Rozbiegane dzieci mogą je peszyć, a czasem nawet tak silnie denerwować, iż maluchy zaczynają płakać zamiast poświęcać się zabawie. Rozwiązaniem jest plac zabaw stworzony z myślą o najmłodszych. Piaskownice, karuzela platformowa, bezpieczna huśtawka z siedzeniem kubełkowym oraz bujaki sprężynowe, to propozycje oferowane przez niewielki plac zabaw znajdujący się w Parku Grabiszyńskim, w pobliżu ulicy Hallera.


Pokaż Place zabaw, Grabiszyn-Grabiszynek we Wrocławiu, Park Grabiszyński na większej mapie

Przedstawiany plac zabaw oznaczony został numerem 2 i znajduje się w środkowej części mapy.

Małe co nieco

W pobliżu prezentowanego placu zabaw znajduje się niewielki sklepik, całkiem nieźle wyposażony, oraz cukiernia. Dzięki nim niedzielny spacer można umilić małym co nieco.
Aby się do nich dostać trzeba wyjść z placu zabaw i kierować się *niemal* prosto przed siebie. Ścieżka znajduje się po prawej stronie od placu zabaw. Po przejściu dwóch (a może trzech) skwerków jest się na miejscu, a małe co nieco można spożyć spokojnie właśnie na tych skwerkach, siedząc spokojnie na ławeczce.


Nie jest to pełna oferta, jaką proponuje mieszkańcom Wrocławia i jego gościom Park Grabiszyński, o tym jednak w kolejnym wpisie:
Park Grabiszyński we Wrocławiu – historia i rekreacja.
Znajdziecie tam informacje o pozostałych placach zabaw dla dzieci mieszczących się w parku, oraz innych atrakcyjnych punktach tej zielonej przestrzeni.

Zalety i wady innych wrocławskich parków możecie obejrzeć w fotografiach i zbiorowym artykule:
Parki we Wrocławiu.

Leave a Comment