Place zabaw Grabiszyn-Grabiszynek – Park Grabiszyński | nr 1

Dziś przedstawiam kolejną lokalizację placu zabaw dla dzieci w Parku Grabiszyńskim. Znacznych rozmiarów park znajdujący się na obszarze osiedla Grabiszyn – Grabiszynek oferuje trzy takie miejsca, każdy o nieco innym charakterze. Prezentowany plac zabaw to sprzęty z bali drewnianych w otoczeniu wspaniałych drzew, z położoną w pobliżu siłownią, ścieżką zdrowia i ogromnym terenem trawiastym.

Pod względem dostępności terenów zielonych Wrocław oferuje swym mieszkańcom, jak i gościom, bogatą ofertę parków i skwerów. Park Grabiszyński należy do całkiem pokaźnych terenów zielonych, szczególnie dzięki połączeniu z kolejnym atrakcyjnym parkiem Górka Skarbowców.

Plac zabaw w Parku Grabiszyńskim

Plac zabaw Wrocław Grabiszyn-Grabiszynek, Park Grabiszyński

Plac zabaw we Wrocławiu, Grabiszyn-Grabiszynek, Park Grabiszyński

Infrastruktura opisywanego placu zabaw to kilka sprzętów o różnej funkcjonalności. Mimo, że nie należą one do najbardziej rozbudowanych, wraz z pobliską ścieżką zdrowia i siłownią zapewniają wiele radosnych chwil tak dzieciom, jak i im opiekunom. Wybrane atrakcje dają możliwość zabawy dla dzieci w różnym wieku, dzięki czemu ten parkowy plac zabaw może stać się ciekawym miejscem na wypady rodzinne.


Pokaż Place zabaw, Grabiszyn-Grabiszynek we Wrocławiu, Park Grabiszyński na większej mapie

Przedstawiany plac zabaw oznaczony został numerem 1 i znajduje się w dolnej części mapy.

Huśtawki, drabinki i zjeżdżalnie

Plac zabaw Wrocław Grabiszyn-Grabiszynek, Park Grabiszyński

Plac zabaw Wrocław Grabiszyn-Grabiszynek, Park Grabiszyński

Plac zabaw we Wrocławiu, Grabiszyn-Grabiszynek, Park Grabiszyński

Na placu zabaw umieszczono w sumie 5 huśtawek – 4 tradycyjne, w tym dwie z siedzeniami kubełkowymi i dwie dla starszych dzieci, oraz jedną huśtawkę ważkę.

Plac zabaw Wrocław Grabiszyn-Grabiszynek, Park Grabiszyński

Plac zabaw Wrocław Grabiszyn-Grabiszynek, Park Grabiszyński
Plac zabaw we Wrocławiu, Grabiszyn-Grabiszynek, Park Grabiszyński

Poza huśtawkami ustawiono tu 3 zestawy zabawowe. Najmłodsze dzieci mogą korzystać z zabawy na wiszącym mostku z prowadzącym do niego trapem o niewielkim koncie nachylenia. Na drugim końcu zestawu znajdowała się zjeżdżalnia, jednak gdzieś ponad rok temu znikła, a obecnie została zastąpiona kolorową płytą. Szkoda.

Kolejny zestaw to drabinki, sznurowa i tradycyjna, połączone ze zjeżdżalnią. Niestety trap jest dosyć stromy, więc najmłodszym dzieciom trzeba pomagać zachować na nim równowagę.

Ostatni zestaw zabawowy to różnego rodzaju drabinki połączone w całość. Jest to ciekawa propozycja dla starszych dzieci, mogących tu sprawdzić swoje umiejętności.

W nieco większej odległości od centrum placu zabaw znajdują się elementy ścieżki zdrowia. Zaczynając od równoważni, poprzez drabinki, drążki do podciągania, rury do wspinania, po płotki i pojedyncze paliki.
Ścieżka zdrowia jest świetnym miejscem dla młodzieży. Zwłaszcza w połączeniu z sąsiadującą siłownią. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzinne spotkanie stanie się udane nawet jeśli różnica wieku pomiędzy dziećmi jest znacząca.

Bezpieczeństwo na placu zabaw

Przedstawiony plac zabaw powstał na terenie nie odgrodzonym od pozostałej części parku. Jest to z jednej strony wada, z drugiej zaleta tego miejsca. Położony jest jednak w taki sposób, iż znajdujące się w pobliżu ścieżki oddalone są nieco od najbliższych sprzętów rekreacyjnych, zostały również nieco przesłonięte przez drzewa i krzewy, co sprawia, że dzieciom trudniej wyskoczyć pod koła rowerów. Sami rowerzyści raczej omijają teren placu zabaw, między innymi z powodu zastosowanego tu podłoża, czyli sypkiego żwiru, po którym raczej trudno się jeździ.

Tereny trawiaste Wrocław Grabiszyn-Grabiszynek, Park Grabiszyński
Widok na teren przeznaczony do zabaw pokryty trawą. Ujęcie ukazuje w oddali plac zabaw dla dzieci, siłownię i ścieżkę zdrowia.
Tereny trawiaste w Parku Grabiszyńskim, osiedle Grabiszyn-Grabiszynek we Wrocławiu

Tereny zielone trawą zaścielone

Z placem zabaw sąsiaduje sporych rozmiarów teren porośnięty trawą. Jest to miejsce pozwalające na grę w badmintona, puszczanie latawców, grę w piłkę nożną, czy choćby szaleństwa z czteronożnymi pupilami.


Nie jest to pełna oferta, jaką proponuje mieszkańcom Wrocławia i jego gościom Park Grabiszyński, o tym jednak w kolejnym wpisie:
Park Grabiszyński we Wrocławiu – historia i rekreacja.
Znajdziecie tam informacje o pozostałych placach zabaw dla dzieci mieszczących się w parku, oraz innych atrakcyjnych punktach tej zielonej przestrzeni.

Zalety i wady innych wrocławskich parków możecie obejrzeć w fotografiach i zbiorowym artykule:
Parki we Wrocławiu.

Leave a Comment