Orka – kolorowanki dla dzieci

Kolorowania ciąg dalszy. Ponieważ dzieciaki lubią kolorowanie, nie raz i nie dwa sama szukałam w internecie odpowiednich kart do wydrukowania. Ileż tego było na temat smoków! Tym razem jednak dzieci zachwyciły się tematem morskim i oceanicznym. W oczka wpadły im oczywiście drapieżniki. Dziś będzie to orka.

Kolorowanki morza i oceany – orka

W naszym domu farby, a przede wszystkim kredki, pojawiają się bardzo często. Dzieci malują i rysują kilka razy w tygodniu, a bywa, że nawet codziennie, jeśli pogoda nie sprzyja aktywności fizycznej na dworze. Biała kartka daje spore pole do popisu, umożliwiając pełne wykorzystanie wyobraźni. Jednak kolorowanki pozwalają na rozwijanie innych umiejętności. W końcu nie każdy od razu potrafi naszkicować zwierzaka. Kolorowanka pozwala nam go jednak zobaczyć. Wystarczy jedynie odrobina koloru i możemy przenieść się oczyma wyobraźni w całkiem odległy świat.

Dodatkowo, poza rozwijaniem wyobraźni, dzieci mogą ćwiczyć także inną umiejętność. A mianowicie, nie wyjeżdżania za linie. Choć wydaje się to mało znaczące, zaprocentuje w czasie nauki pisania.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaproszenie Was do skorzystania z zamieszczonego tu pliku, i stworzenia kolejnego małego dzieła sztuki.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment