Ukryte wyrazy, nauka kodowania i programowanie dla dzieci - karty pracy do wydruku na lato - wakacje

Już za kilka dni kończy się kolejny rok szkolny. Tak ja, jak i dzieci, wyczekujemy tego dnia z rosnącą niecierpliwością. Z tej okazji postanowiłam jednak stworzyć zagadkę dla dzieci w postaci planszy do kodowania, a raczej odkodowania wyrazów. Coś podobnego widziałam w szkolnej książce dzieci, a dodatkowe przeszukanie przeogromnej internetowej bazy danych pomocy dydaktycznych dla dzieci, dało mi kilka dodatkowych pomysłów na kodowanie słów. Myślę, że warto Was tu odesłać do jednej z polskich stron, Nauczycielskiego Zacisza, gdzie znajdziecie także inne zadania z kodowania.

Odkoduj ukryte zdania
programowanie dla dzieci

Ukryte wyrazy, nauka kodowania i programowanie dla dzieci - karty pracy do wydruku na lato - wakacje
Autor: Anna Kubczak

Odkoduj hasło na wakacje!

Nasze dzisiejsze kodowanie to zabawa w poszukiwanie wyrazów związanych wakacjami oraz kończącym się właśnie rokiem szkolnym. Główną częścią ćwiczenia jest odkodowanie zdań tworzących nasze wakacyjne motto "Czas na wakacje! Podróże, przygodę i dobrą zabawę!"

W trakcie pracy nad planszą do kodowania, wokół głównego hasła same zaczęły pojawiać się dodatkowe słowa. Zamiast ich unikać, postanowiłam je wykorzystać. Zobaczymy, ile dodatkowych słów uda się naszym dzieciakom odnaleźć! Możecie je tylko odszukać, bądź wypisać w zeszycie, wzorem zadań z książek. Nie wiem tylko, czy wypisywać Wam tu listę ukrytych wyrazów, czy sami postaracie się je odnaleźć?

Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Dyskusja

Zostaw odpowiedź