Nauka pisania i szlaczki dla dzieci

Na tej stronie znajdziecie kolejną serię zabaw z szlaczkami i literkami. Karty pracy przygotowałam dla dzieci na etapie wczesnoszkolnym. Zamieściłam na nich proste rysunki i figury geometryczne, nieco trudniejsze szlaczki, oraz kilka literek do pisania po śladzie.

5 Thoughts to “Nauka pisania i szlaczki dla dzieci”

 1. Anita

  Witam,

  Bardzo ciekawa jest ta strona – jednak skierowana na dzieci młodsze. A co z dziećmi starszymi 12-letnie, którym przydałyby się jakiegoś rodzaju terapia ręki?

  Czy możecie polecić mi jakieś ćwiczenia grafomotoryczne, stronę, książkę?

  Z góry dziękuję,

  1. Anna Kubczak

   Witam. Strona skierowana jest do rodziców młodszych dzieci, ponieważ zawiera materiały, które sama przygotowuję dla swoich dzieci. A najstarsze ma dopiero/już 8 lat. Nie jestem nauczycielem i nie mam przygotowania pedagogicznego, poza własnymi doświadczeniami w wychowywaniu i kształceniu dzieci, i niestety nie wiem, jakie ćwiczenia sprawdziłyby się w przypadku starszych dzieci.
   Wiem natomiast, że z naszych materiałów korzystają również seniorzy, właśnie w ramach ćwiczeń motoryki dłoni. Rysowanie po śladzie, kolorowanie bez wyjeżdżania za linię.
   Obszerniejsze informacje na pewno mogłaby Pani uzyskać w rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nam doradzili w wyborze odpowiednich ćwiczeń dla dziecka. Warto spróbować.

 2. To jest właśnie to . Modne słowa ” dedykowane dla ” , w tym przypadku jednak mogą mieć zastosowanie . Jest to działalność artystyczna , więc jak najbardziej dedykowane dla . Dedykowane dla młodszego dziecka , dla starszego dziecka , i dla osoby baaardzo dojrzałej . Proste ? Te ćwiczenia wspomagają pracę mózgu , a więc nie ma dla nich ograniczeń wiekowych . A teraz proszę ; wykonajcie te ćwiczenia . Tak to była prośba do Was DOROSŁYCH . I jak Wam poszło ?????

 3. judyta

  Dziękujemy za poświęcony czas i materiały.
  Często z nich korzystamy i moje dzieci je bardzo lubią.
  Pozdrawiamy serdecznie!

 4. Jacek

  Świetna strona. Niesamowita praca. Gratulacje i powodzenia 🙂

Leave a Comment