Nauka pisania literek dla dzieci i szlaczki do rysowania po śladzie - z jak zima

Zaczynamy dziś serię kart pracy dla dzieci szkolnych. Seria ta została opracowana z myślą o tych bardziej wytrwałych uczniach i uczennicach, więc jeśli wasze dziecko do takich nie należy, rozważcie rozłożenie ćwiczeń grafomotorycznych w czasie, przeplatając je innymi zabawami.

W ramach takiej właśnie zabawy dla dzieci można zaproponować pokolorowanie niewielkiej kolorowanki umieszczonej na każdej z kart. Dzięki temu żmudna dla wielu dzieci nauka pisania literek może stać się przyjemniejsza i lepiej strawna.

Pozostałe karty pracy usprawniające naukę pisania literek

Dla urozmaicenia proponuję przyjrzeć się również innym zadaniom dla dzieci pomagającym im usprawnić swoje pismo odręczne, a zarazem i formułowanie myśli.

Pozostałe karty pracy usprawniające motorykę dziecka

Przydatne mogą się również okazać szlaczki dla dzieci i ćwiczenia grafomotoryczne do wydrukowania.
Pozostałe karty pracy usprawniające naukę pisania literek


Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Anna Kubczak - Bystre Dziecko


Anna Kubczak
Mama pracująca w domu. Wrocławianka szukająca odpowiedniej drogi dla siebie i swoich bliskich.

Dyskusja

komentarze 3 »
 1. Anita pisze:

  Witam,

  Bardzo ciekawa jest ta strona – jednak skierowana na dzieci młodsze. A co z dziećmi starszymi 12-letnie, którym przydałyby się jakiegoś rodzaju terapia ręki?

  Czy możecie polecić mi jakieś ćwiczenia grafomotoryczne, stronę, książkę?

  Z góry dziękuję,

  • Anna Kubczak pisze:

   Witam. Strona skierowana jest do rodziców młodszych dzieci, ponieważ zawiera materiały, które sama przygotowuję dla swoich dzieci. A najstarsze ma dopiero/już 8 lat. Nie jestem nauczycielem i nie mam przygotowania pedagogicznego, poza własnymi doświadczeniami w wychowywaniu i kształceniu dzieci, i niestety nie wiem, jakie ćwiczenia sprawdziłyby się w przypadku starszych dzieci.
   Wiem natomiast, że z naszych materiałów korzystają również seniorzy, właśnie w ramach ćwiczeń motoryki dłoni. Rysowanie po śladzie, kolorowanie bez wyjeżdżania za linię.
   Obszerniejsze informacje na pewno mogłaby Pani uzyskać w rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nam doradzili w wyborze odpowiednich ćwiczeń dla dziecka. Warto spróbować.

 2. Babcia pisze:

  To jest właśnie to . Modne słowa ” dedykowane dla ” , w tym przypadku jednak mogą mieć zastosowanie . Jest to działalność artystyczna , więc jak najbardziej dedykowane dla . Dedykowane dla młodszego dziecka , dla starszego dziecka , i dla osoby baaardzo dojrzałej . Proste ? Te ćwiczenia wspomagają pracę mózgu , a więc nie ma dla nich ograniczeń wiekowych . A teraz proszę ; wykonajcie te ćwiczenia . Tak to była prośba do Was DOROSŁYCH . I jak Wam poszło ?????

Zostaw odpowiedź