Nauka pisania literek dla dzieci i szlaczki do rysowania po śladzie - z jak zima

Na tej stronie znajdziecie kolejną serię zabaw z szlaczkami i literkami. Karty pracy przygotowałam dla dzieci na etapie wczesnoszkolnym. Zamieściłam na nich proste rysunki i figury geometryczne, nieco trudniejsze szlaczki, oraz kilka literek do pisania po śladzie.Pozostałe karty pracy usprawniające naukę pisania literek

Dla urozmaicenia proponuję przyjrzeć się również innym zadaniom dla dzieci pomagającym im usprawnić swoje pismo odręczne, a zarazem i formułowanie myśli.

Pozostałe karty pracy usprawniające motorykę dziecka

Przydatne mogą się również okazać szlaczki dla dzieci i ćwiczenia grafomotoryczne do wydrukowania.


Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Anna Kubczak - Bystre Dziecko


Anna Kubczak
Mama pracująca w domu. Wrocławianka szukająca odpowiedniej drogi dla siebie i swoich bliskich.

Dyskusja

komentarze 4 »
 1. Anita pisze:

  Witam,

  Bardzo ciekawa jest ta strona – jednak skierowana na dzieci młodsze. A co z dziećmi starszymi 12-letnie, którym przydałyby się jakiegoś rodzaju terapia ręki?

  Czy możecie polecić mi jakieś ćwiczenia grafomotoryczne, stronę, książkę?

  Z góry dziękuję,

  • Anna Kubczak pisze:

   Witam. Strona skierowana jest do rodziców młodszych dzieci, ponieważ zawiera materiały, które sama przygotowuję dla swoich dzieci. A najstarsze ma dopiero/już 8 lat. Nie jestem nauczycielem i nie mam przygotowania pedagogicznego, poza własnymi doświadczeniami w wychowywaniu i kształceniu dzieci, i niestety nie wiem, jakie ćwiczenia sprawdziłyby się w przypadku starszych dzieci.
   Wiem natomiast, że z naszych materiałów korzystają również seniorzy, właśnie w ramach ćwiczeń motoryki dłoni. Rysowanie po śladzie, kolorowanie bez wyjeżdżania za linię.
   Obszerniejsze informacje na pewno mogłaby Pani uzyskać w rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nam doradzili w wyborze odpowiednich ćwiczeń dla dziecka. Warto spróbować.

 2. Babcia pisze:

  To jest właśnie to . Modne słowa ” dedykowane dla ” , w tym przypadku jednak mogą mieć zastosowanie . Jest to działalność artystyczna , więc jak najbardziej dedykowane dla . Dedykowane dla młodszego dziecka , dla starszego dziecka , i dla osoby baaardzo dojrzałej . Proste ? Te ćwiczenia wspomagają pracę mózgu , a więc nie ma dla nich ograniczeń wiekowych . A teraz proszę ; wykonajcie te ćwiczenia . Tak to była prośba do Was DOROSŁYCH . I jak Wam poszło ?????

 3. judyta pisze:

  Dziękujemy za poświęcony czas i materiały.
  Często z nich korzystamy i moje dzieci je bardzo lubią.
  Pozdrawiamy serdecznie!

Zostaw odpowiedź