Cyferki dla dzieci - szablon do nauki pisania 1 - matematyka

Czas na cyferki. Nasze dzieci same z siebie zaczęły w swoich zeszytach pisać cyferki. Szczególnie, że mają one tyle zastosowań: od zapisywania czasu, przez punkty w grach, po oszczędności w skarbonkach.

Dziś możemy zaprosić do kart pracy z cyferkami przygotowanych dla przedszkolaków. Duża czcionka ułatwia opanowanie pisma, i nie zniechęca dużą ilością powtórzeń. Dodatkowy, duży schemat poznawanej cyfry ułatwia zapamiętanie jej wyglądu.

Cyferki dla dzieci do wydrukowania

1 - nauka pisania cyferek dla dzieci, duża czcionka, Anna Kubczak
Autor: Anna Kubczak

Wydrukuj kartę pracy

1 - nauka pisania cyferek dla dzieci, duża czcionka, Anna Kubczak
Autor: Anna Kubczak

Wydrukuj kartę pracy

Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Dyskusja

komentarze 4 »
 1. Małgorzata pisze:

  Witam Pani Aniu. Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego bardzo lubię odwiedzać Pani stronę, a to z tego względu, że znajdują się na niej świetne karty pracy, które bardzo lubię wykorzystywać do pracy z dziećmi. Spędziłam przy komputerze mnóstwo czasu w poszukiwaniu kart grafomotorycznych z cyframi i tylko tutaj takie znalazłam. Nie chciałabym urazić ale podpowiedzieć tylko jedną rzecz a propo cyfry 1, ponieważ zauważyłam tu jeden metodyczny błąd w napisanej cyfrze. Lini pionowej w cyfrze jeden nie piszemy po linii kratki w zeszycie lecz pionowo przez środek kratki (pomiędzy liniami kratek w zeszycie). Mam nadzieję że moja wskazówka nie zostanie przez Panią źle odebrana. Dziękuję za tą stronę, napewno będę jej częstym gościem. Pozdrawiam.

  • Anna Kubczak pisze:

   Witam Pani Małgorzato. Dziękuję za miłe słowa na temat naszej pracy i za uwagę.
   Z drugiej strony wiem o tym, że jedynkę powinno się pisać przez środek kratki, jednak swoją stronę tworzę po to by ułatwić dzieciom naukę. Karty tworzę sama, z myślą przede wszystkim o swoich dzieciach, a przy okazji wielu innych maluchów. Konsultowałam również pomysły z nauczycielką nauczania początkowego o wieloletnim stażu. Takie zadania, o jakich Pani pisze można znaleźć w każdej książce dla dzieci w zerówce, czy pierwszych klasach. A nasze karty pracy uwzględniają różne ułatwienia, w tym właśnie pisanie po kresce.
   Miałam też w planach przygotowanie dwóch wersji kart pracy z cyferkami: normalną (tu byłaby jedynka opisana przez Panią), i łatwiejszą, z cyferkami pisanymi po kratkach (tu będzie np. prostsza 5-ka, czy 4-ka z wyżej nakreśloną linią poziomą).
   Zabrakło mi jednak czasu. Dzieci się znowu rozchorowały.
   Jeśli będzie miała Pani jeszcze jakieś pomysły na karty pracy, to proszę pisać.
   Pozdrawiam

 2. Kinga pisze:

  Witam.Właśnie prowadzę Zerówkę i jedyneczkę mam uczyć po linii tak jak ma Pani w kartach pracy….Trzeba próbować i tak i tak. Na pewno nie zaszkodzi. Gdybyśmy nie wprowadzali różnych innych rozwiązań-świat byłby nudny i stałby w miejscu. Pozdrawiam 🙂

  • Anna Kubczak pisze:

   Dzięki. Myślę, że zalecenia tak często się zmieniają, że powinnam mieć tu dwa rodzaje jedynek. Tę łatwiejszą, i tę trudniejszą. Dla każdego coś dobrego.

Zostaw odpowiedź