1 – Nauka pisania cyferek dla dzieci – duża czcionka

Czas na cyferki. Nasze dzieci same z siebie zaczęły w swoich zeszytach pisać cyferki. Szczególnie, że mają one tyle zastosowań: od zapisywania czasu, przez punkty w grach, po oszczędności w skarbonkach.

Dziś możemy zaprosić do kart pracy z cyferkami przygotowanych dla przedszkolaków. Duża czcionka ułatwia opanowanie pisma, i nie zniechęca dużą ilością powtórzeń. Dodatkowy, duży schemat poznawanej cyfry ułatwia zapamiętanie jej wyglądu.

Cyferki dla dzieci do wydrukowania

4 Thoughts to “1 – Nauka pisania cyferek dla dzieci – duża czcionka”

 1. Małgorzata

  Witam Pani Aniu. Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego bardzo lubię odwiedzać Pani stronę, a to z tego względu, że znajdują się na niej świetne karty pracy, które bardzo lubię wykorzystywać do pracy z dziećmi. Spędziłam przy komputerze mnóstwo czasu w poszukiwaniu kart grafomotorycznych z cyframi i tylko tutaj takie znalazłam. Nie chciałabym urazić ale podpowiedzieć tylko jedną rzecz a propo cyfry 1, ponieważ zauważyłam tu jeden metodyczny błąd w napisanej cyfrze. Lini pionowej w cyfrze jeden nie piszemy po linii kratki w zeszycie lecz pionowo przez środek kratki (pomiędzy liniami kratek w zeszycie). Mam nadzieję że moja wskazówka nie zostanie przez Panią źle odebrana. Dziękuję za tą stronę, napewno będę jej częstym gościem. Pozdrawiam.

  1. Anna Kubczak

   Witam Pani Małgorzato. Dziękuję za miłe słowa na temat naszej pracy i za uwagę.
   Z drugiej strony wiem o tym, że jedynkę powinno się pisać przez środek kratki, jednak swoją stronę tworzę po to by ułatwić dzieciom naukę. Karty tworzę sama, z myślą przede wszystkim o swoich dzieciach, a przy okazji wielu innych maluchów. Konsultowałam również pomysły z nauczycielką nauczania początkowego o wieloletnim stażu. Takie zadania, o jakich Pani pisze można znaleźć w każdej książce dla dzieci w zerówce, czy pierwszych klasach. A nasze karty pracy uwzględniają różne ułatwienia, w tym właśnie pisanie po kresce.
   Miałam też w planach przygotowanie dwóch wersji kart pracy z cyferkami: normalną (tu byłaby jedynka opisana przez Panią), i łatwiejszą, z cyferkami pisanymi po kratkach (tu będzie np. prostsza 5-ka, czy 4-ka z wyżej nakreśloną linią poziomą).
   Zabrakło mi jednak czasu. Dzieci się znowu rozchorowały.
   Jeśli będzie miała Pani jeszcze jakieś pomysły na karty pracy, to proszę pisać.
   Pozdrawiam

 2. Kinga

  Witam.Właśnie prowadzę Zerówkę i jedyneczkę mam uczyć po linii tak jak ma Pani w kartach pracy….Trzeba próbować i tak i tak. Na pewno nie zaszkodzi. Gdybyśmy nie wprowadzali różnych innych rozwiązań-świat byłby nudny i stałby w miejscu. Pozdrawiam 🙂

  1. Anna Kubczak

   Dzięki. Myślę, że zalecenia tak często się zmieniają, że powinnam mieć tu dwa rodzaje jedynek. Tę łatwiejszą, i tę trudniejszą. Dla każdego coś dobrego.

Leave a Comment