Mnożenie w zakresie 30 – karty pracy dla dzieci

Dziś ponownie ćwiczymy mnożenie w zakresie do 30. Wśród zadań znajdziecie proste równania, grafy i mini krzyżówkę matematyczną.

Urozmaicone zadania pozwalają na ćwiczenia z mnożenia w różnych warunkach.

Mnożenie do 30
karta pracy do wydrukowania

Krzyżówka matematyczna, grafy, mnożenie w zakresie 30 - matematyka klasa 2
Autor: Anna Kubczak

Mnożenie kolorowe

Krzyżówka matematyczna, grafy, mnożenie w zakresie 30 - matematyka klasa 2
Autor: Anna Kubczak

Mnożenie czarno-białe

Wydrukuj karty pracy do nauki mnożenia w zakresie do 30

Karta pracy dla dzieci, którą tutaj Wam udostępniam, została przygotowana z myślą o różnorodności. Zaczynamy więc od najprostszych działań, w których dzieci uzupełniają wynik działania, bądź jeden z czynników iloczynu. Przechodzimy przez nieco trudniejszą dla wyobraźni formę grafów matematycznych, także i tu uzupełniając działania o wymazane przeze mnie czynniki. W końcu docieramy do krzyżówki matematycznej. Tu zagwozdka jest już większa. W końcu na karcie znajduje się nawet takie równanie, w którym ukryłam wszystkie liczby! Aby je rozwiązać, w pierwszej kolejności trzeba rozwiązać inne równania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment