Minerały, sprzęt geologiczny i kryształy – kolorowanka dla dorosłych i młodzieży w stylu doodle

Poza przejściowym ochłodzeniem, z dnia na dzień robi się coraz cieplej i przyjemniej. W sam raz, by rozpocząć kolejny sezon wypraw geologicznych. Choć znam i takie osoby, którym zimno w niczym nie przeszkadza.

Ja jednak poczekam jeszcze nieco na ocieplenie aury. Zadowalając się w tym czasie rysowaniem minerałów.

Jak Wam się podoba pomysł na kolorowanie kryształów oraz sprzętu przydatnego podczas ich poszukiwań? Taki prosty, całkiem sympatyczny wzorek. Aż chciałoby się chwycić za ten kilof i … czyż nie?

Wiem, wiem. Przesadzam. Ale niektórzy już tak mają, że uwielbiają poszukiwania. Trochę się spocić w otoczeniu natury. Znaleźć coś pięknego. Albo stworzyć, jeśli pominiemy element kamieni.

Ogólnie rzecz biorąc, kolorowanie minerałów może być zarówno zabawną jak i edukacyjną aktywnością, która pozwala odkrywać fascynujący świat geologii i kamieni szlachetnych. Proponując taką zabawę dzieciom, możecie przy okazji przybliżyć im, ile czasu, siły, chęci, samozaparcia, no i oczywiście sprzętu geologicznego jest potrzebne, aby znaleźć i pokazać Światu takie piękne dzieła sztuki Matki Natury.

Doodle kolorowanki antystresowe dla dorosłych i młodzieży

Zamieszczam tu dwie wersje tej kolorowanki. Jedną ze wzorkiem, drugą bez. Niektóre minerały mają interesujące wzory i tekstury, które można wiernie odwzorować podczas kolorowania. Właśnie na tej drugiej wersji możesz eksperymentować z różnymi technikami kolorowania, aby stworzyć efekty zbliżone do prawdziwego wyglądu minerałów.

Kolorowanie minerałów może być inspirujące dla kolekcjonerów minerałów. Możesz znaleźć nowe pomysły na swoją kolekcję, obserwując różnorodność kolorów i wzorów minerałów podczas kolorowania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment