Matematyka dla dzieci

Matematyka od zawsze była dla mnie czymś ciekawym. Pobudzającym wyobraźnię i intrygującym. Być może, właśnie z tego powodu tak spodobało mi się tworzenie pomocy dydaktycznych dla dzieci z matematyki, szczególnie krzyżówek matematycznych i dyktand graficznych.

W tym miejscu znajdziecie różnorodne serie kart pracy dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.
… czytaj dalej

Pomoce dydaktyczne – cyferki dla dzieci

Pomoce dydaktyczne – figury geometryczne dla dzieci

Kartki w kratkę

Pomoce dydaktyczne

Ćwiczenia matematyczne dla przedszkolaków

Wśród ćwiczeń matematycznych dla przedszkolaków znajdziecie karty pracy do nauki pisania cyfr, proste zadania z dodawania i odejmowania do 10, czy też porządkowania liczb według kolejności rosnącej lub malejącej.

W obrębie pomocy dydaktycznych dotyczących geometrii znajdziecie materiały, przy pomocy których dzieci mogą poznawać figury geometryczne. Do utrwalania tej wiedzy możecie wykorzystać geometryczne kolorowanki i mandale.

Znajdziecie tu również ćwiczenia z porządkowania elementów według ich wielkości, czy też ćwiczenia rozwijające umiejętność logicznego myślenia.

Ćwiczenia matematyczne dla uczniów szkół podstawowych

Przygotowałam również sporą dawkę zadań matematycznych dla uczniów szkół podstawowych, w szczególności na etapie nauczania wczesnoszkolnego.
zne.

Wśród stworzonych kart pracy dla dzieci znajdziecie materiały do ćwiczenia orientacji i rozróżniania stron, takie jak szablony do rysowania odbić lustrzanych, czy dyktanda grafic

Zadania doskonalące logiczne myślenie obejmują sudoku i magiczne kwadraty. Znajdziecie tu również nieco zadań z treścią.

Działania na liczbach zostały podzielone na różne kategorie:

 • dodawanie i odejmowanie,
 • mnożenie i dzielenie,
 • ułamki zwykłe,
 • ułamki dziesiętne.

Te ogólne kategorie podzieliłam na mniejsze zakresy, np. dodawanie i odejmowanie do 10, mnożenie i dzielenie do 50, itp.

Znajdziecie tu zarówno standardowe ćwiczenia, jak i propozycje nietypowe, takie jak grafy i krzyżówki matematyczne, magiczne kwadraty, czy piramidy. Działania liczbowe jak i ułamki są przedstawiane zarówno w postaci liczb, jak i graficznych schematów, dzięki czemu łatwiej dzieciom zrozumieć pewne zależności rządzące światem matematyki.

Mam nadzieję, że wśród przygotowanych materiałów dydaktycznych z matematyki znajdziecie takie, które spodobają się waszym dzieciom i Wam.

10 Thoughts to “Matematyka dla dzieci”

 1. Ania

  świetna strona! Bardzo dużo pomocy 🙂 Będę tu wracała na pewno 🙂

 2. Gosia

  Bardzo fajne pomoce. Brawa za pomoc dla innych ! Pozdrawiam. Będę korzystała, przekaże znajomym

 3. Kinga

  Wracam tu już kolejny raz. Za każdym razem znajduję coś ciekawego dla moich dzieci. Bardzo dziękuję za tą stronę :):) Serdeczne pozdrowienia!!

 4. basia

  super to proszę tego więcej

 5. mania

  Korzystam, podsyłam moim rodzicom w klasie. Super pomysły!

 6. ela

  dziękuję super pomoc dla dzieciaków…..

 7. Świetna strona, mnóstwo materiałów. Dziękuję

 8. Łukasz

  Dziękuję bardzo za materiały zamieszczone na stronie. Wszystko bardzo pomocne. Stronę polecam znajomym. Pozdrawiam serdecznie. Super pomysł.

 9. Kamila

  Dziękuję że jesteś i robisz tak wspaniałą robotę. Uwielbiam twoja stronę. Sprawiasz ze dzieciaki chętnie pracują a rodzice mają gotowe pomce! Ogromny szacunek i stos podziękowań!!!
  Pozdrawiam

 10. Justyna

  Świetna strona! Dzięki za Twoją pracę!

Leave a Comment