Lektury i książki dla dzieci test - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica meczu - Martin Widmark, Helena Willis - karty pracy dla dzieci, arkusze z zadaniami

Seria książek pod zbiorczym tytułem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, tworzona przez Martina Widmark oraz Helenę Willis, od jakiegoś czasu przewija się przez nasz dom. Najpierw po książki sięgał syn, teraz dołączyła do niego córka. I to nie tylko dlatego, że w bibliotece szkolnej nie znajdą innej propozycji dla klas 1-3. Te książki po prostu im się podobają.

W ramach ćwiczeń czytania ze zrozumieniem postanowiłam przygotować dzieciom różnego rodzaju ćwiczenia oparte na czytanych przez nich książkach, a najprostszą (dla mnie) formą, jest test. Dziś zamieszczam zatem test wiedzy do lektury: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica meczu.

Ćwiczenia do książek dla dzieci

W poniższym teście zamieściłam 14 pytań dotyczących książki. W każdym z nich dzieci znajdą jedną prawidłową odpowiedź. Dla oczytanych oczu książka nie jest długa, i polecam przeczytać choć jedną z serii, lecz dla zapracowanych rodziców zamieszczam również plik z odpowiedziami.

Po książki z tej serii sięgają tak trzecioklasiści, jak i przedszkolaki. Z umiejętnościami czytania w takim przedziale wiekowym bywa różnie, dlatego zastanawiam się, czy nie przygotować drugiej wersji tego testu, z połową pytań. Czekam tu na Wasze sugestie. Pomożecie mi w podjęciu decyzji.

Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Dyskusja

Zostaw odpowiedź