Krzyżówka matematyczna – mnożenie w zakresie do 30

Oto kolejna, zapowiedziana krzyżówka matematyczna dla dzieci. W jej obrębie możemy ćwiczyć mnożenie w zakresie 30.

Ćwiczenie to dedykowane jest przede wszystkim dzieciom w klasach 2. Przygotowałam ją według najprostszych założeń. Mamy tylko mnożenie. Nie ma tu również działań do wykonania po obu stronach znaku równości, co znacznie ułatwia sprawę. Mimo to, taka krzyżówka matematyczna może zająć Waszym dzieciom umysł na jakiś czas 😉

Mnożenie w zakresie 30

Na drugiej stronie pliku pdf znajdziecie rozwiązanie zadania.

Z perspektywy osoby, która matematykę lubi, takie ćwiczenia wydają mi się wciągające. Nasze dzieciaki mają podobne zdanie. Znacznie bardziej wciągają się w rozwiązywanie tego typu zadań, niż kolejnych przykładów działań wypisanych w kolumienkach. Choć i takie od czasu do czasu trzeba zrobić.
Szkoda tylko, że przygotowanie krzyżówki matematycznej zajmuje aż tyyyyle czasu…

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

2 Thoughts to “Krzyżówka matematyczna – mnożenie w zakresie do 30”

  1. Irena

    Dziękuję za materiały. Wydrukowałam wczoraj synowi z 2 klasy krzyżówkę, dyktando graficzne i odwzorowywanie, ale córka z 6 klasy też chciała, więc dziś szukam coś dla niej.

    1. Anna Kubczak

      Specjalnie dla szóstej nic nie mam. Nasze dzieciaki są na etapie wczesnoszkolnym. Ale w dyktanda graficzne bawią się też starsze dzieci 😉

Leave a Comment