Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – tulipan – odkoduj obrazek nr 8

Bawimy się w kodowanie na kartce z wiosennymi tulipanami. Tym razem będzie to kodowanie pikselowe, w dużych kratkach o wymiarach 1,5 cm x 1,5 cm. Kod zapisany jest w sposób uporządkowany, kratka po kratce, co świetnie się sprawdza w przypadku dzieci rozpoczynających zabawę w kodowanie.

Lubię tego typu zabawy. Podobnie jak nasze dzieci. W prosty sposób wprowadzają nas w świat układu współrzędnych. A przy okazji są zagadką, która mobilizuje do pracy poprzez zwykłą ciekawość.

Dyktando graficzne – piksele

Ten pikselowy ukryty obrazek nawiązuje do budzącej się wiosny. Już niedługo będziemy mogli obserwować kwitnące kolorowe tulipany. Szczerze powiedziawszy, nie mogę już się tego doczekać.

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – dzieci samodzielnie czytają kod,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu – ktoś czyta dziecku kod,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego wzoru.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment