Farm Animals Riddles – zagadki o zwierzętach – angielski dla dzieci

Kolejnym tematem pojawiającym się w naszym domu, w związku z nauką języka angielskiego, są zwierzęta gospodarcze i domowe. Z tej okazji powstały dość proste zagadki o zwierzętach o kilku gatunkach zwierząt gospodarskich, które są u nas hodowane. Bohaterami tego zestawu są:
krowa, koń, koza, świnia, owca, gęś, kura, kaczka.

Farm Animals Riddles
zagadki o zwierzętach gospodarskich

Angielski dla dzieci, zagadki o zwierzętach - Farm animals riddles - worksheets for kids
Autor: Anna Kubczak

Wydrukuj zagadki o zwierzętach
Printable Animals Riddles

Słówka angielskie możemy ćwiczyć na wiele sposobów. W naszym przypadku zagadki o zwierzętach na prawdę dobrze się sprawdziły. W połączeniu z fiszkami tematycznymi dały świetne efekty. Do tej pory zagadki były wymyślane słownie, ale w końcu trzeba przyswoić i pisownię niektórych wyrazów.

Nasze zagadki są kartą pracy do wycinania. Pytania zostały rozmieszczone w takim samym układzie jak odpowiedzi. Rozcinamy kartę uzyskując prostokąty z pytaniami, oraz odpowiedzi. Zadaniem dziecka jest odczytanie pytań, z czym możemy pomóc, i dopasowanie do nich odpowiedzi. Dla młodszych dzieci jeszcze lepiej sprawdzą się dodatkowe fiszki z odpowiednimi ilustracjami.


Our worksheets for kids includes a set of 8 farm animals riddles about the cow, horse, goat, pig, sheep, goose, hen and duck. They are fairly simple but helps children develop language. This English worksheet is a fun activity for students. Before you give the riddles to your children, you cut out the questions and answers from the worksheet. They must read through each description and work out which animal is being described.

The questions were arranged in the same layout as the answers.

Leave a Comment